| BlurrY a întrebat:

Ce inseamna cand visezi serpi?
Am visat ca ieseau tot mai muti dintr-o groapa...si imi sareau la gat... ce inseamna asta? Ma pot crede in vise?
ajutati-ma.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Allrc24 a răspuns:

Nu conteaza ce iti transmite visul respectiv.totul e sa nu crezi in vise. Dumnezeu ne indeamna sa nu credem in vise chiar daca sunt bune, rele de orice fel.pentru ca visele pot veni de la diavol.scopul lor este sa tulbure omul sa il infricoseze sa il atace unde este mai sensibil.in suflet. Nu te teme de asa ceva.totul este o mare minciuna.sa nu crezi o iota din vis. uita visul, comporta-te ca si cum nu ar fi existat.frica nu vine niciodata de la Dumnezeu vine de la diavol. Dumnezeu ne iubeste fii sigur ca nu va lasa sa se intample nimic rau cu tine.
"Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfrânaţi şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua. (Apocalipsa 21, 8)"
"Nu te teme, caci Eu sunt cu tine. Nu te uita cu ingrijorare, caci Eu sunt Dumnezeul tau. Eu te intaresc si tot Eu iti vin in ajutor. Eu te sprijinesc cu dreapta Mea biruitoare." Isaia 41, 10
o zi bunahappy

| BlurrY explică (pentru Allrc24):

Foarte frumos Allrc.Merci mult.chiar m-a mai linistit sfatul tau.am tot citit...cu vraji.si ca ma tradeaza prietenii...nu o sa am noroc in dragoste.si de astea.Dar mai bine cred in sfatul tau si in Dumnzu.Ba chiar iti dau si o FUNDA pentru ca ai spus parerea ta.nu ca eilalti de pe google.asa puteam scrie si eu.sa ma documentez.Deci Multumesc inca odatawinking

| Allrc24 a răspuns (pentru BlurrY):

Cu multa placere.mi-a facut placere ca te-am putut ajuta.Domnul sa te aiba in pazahappy

| Allrc24 a răspuns (pentru Allrc24):

Cand altii au nevoie de ajutor nu ezita sa-i ajuti.si eu am primit ajutor si tu acum trebuie sa ajuti si tu la randul tau.doar toti suntem oameni.trebuie sa ne facem datoria de oameni si crestini.Omul este foarte usor de pacalit si influentat.

| Allrc24 a răspuns (pentru BlurrY):

Asta era pentru tine. Cand altii au nevoie de ajutor nu ezita sa-i ajuti.si eu am primit ajutor si tu acum trebuie sa ajuti si tu la randul tau.doar toti suntem oameni.trebuie sa ne facem datoria de oameni si crestini.Omul este foarte usor de pacalit si influentat.

13 răspunsuri:
| Danyelusha a răspuns:

Buna!
Uite un site de pe care poti afla semnificatia sepilor in vis :
http://www.oniromantie.ro/modules/news/article.php?storyid=51
Sper ca ti-am fost de ajutor;)

| AndyIQ a răspuns:

Http://www.google.ro/......Http?/url
UIte aici!
bAFTA!

| stanly7 a răspuns:

Visele nu au semnificatii.
Sunt produse ale subconstientului tau.
Nu mai puneti semnificatii magice, supernaturale, biblice, tuturor lucrurilor cotidiene.
Grow up people.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Frate da parca va e sila...
adica orice prostie, TPU,
da un search pe google nu se gandeste nimeni sa dea?straight face
exista interpretari vise
1. Sarpe
Visul inseamna tradare dintr-un loc de unde te astepti mai putin, planurile tale nu se vor indeplini, iar evenimentele vor lua o intorsatura placuta.
2. Sarpe
Defaimare, inselaciune, ura, tradare
-- avand- fericire
-- calcand- prieteni credinciosi
-- de casa- suferinta in dragoste, partenerul tau de viata iti este credincios
-- doar il vedem- tradare, situatie compromitatoare
-- doarme- asti absolvit de activitate
-- fugind- vreme tulbure, vijelie, vant mare
-- in iarba- noroc in amor
-- mai multi- neplaceri, femei viclene te vor amgi
-- mare- esti inselat
-- mic- necazuri
-- muscandu-te- femeie vicleana vrea sa te zapacasca
-- te musca- reusita in activitate
-- vazand unul frumos- tentatie, pacat, intelepciune
-- zvarcolindu-se- ai dusmani.
3. Sarpe
sarpele ne invadeaza bucuros visele si este una din imaginile onirice cele mai frecvente. Ramane in acelasi timp una din expresiile majore ale inconstientului nostru, simbolismul acestui animal tarator cu sange rece este multiplu si ne permite diverse interpretari.Sarpele, simbolul raului si al diavolului, este un semn rau in orice vis.A vedea un sarpe singur si a va fi frica de el inseamna ca aveti un dusman care lucreaza impotriva dumneavoastra, aceasta poate fi si un pericol la sanatatea dumneavoastra din partea dusmanilor.A vedea multi serpi intr-o groapa simbolizeaza ghinion in dragoste si in afaceri. Daca reusiti sa omorati un sarpe in vis inseamna ca veti reusit sa va infrangeti si dusmanii.Tradare de unde nu te astepti
- planurile tale nu se vor indeplini
- iar evenimentele vor lua o intorsatura neplacuta.
asta e ceea ce am gasit.

| BlurrY explică (pentru nicoletalavinia14):

Ca sa stii si tu nicoleta.am dat pe google...dar vreau sa vad parerea a mai multor persoane...adica.nu ce ccrede o persoana anumea despre asta.pentru ca eu nu ma uit la ce spune o singura persoana. vreau mai multe detaliiwinking

| MaDeclarFan a răspuns:

Primejdie, vrajmasiite vor birui
-- atacand- inselatorie, viclenie
-- dormind- amici credinciosi, prieteni rauvoitori si ascunsi
-- frumosi- pericole pentru viata psihica
-- muscandu-te- pierderi de bani
-- pierzand- te vei elibera dintr-o situatie grea
-- ucisa- nu vei ajunge in mana dusmanului
-- vazand- rauvoitori tacuti

| loredanaFS a răspuns:

Prezenta unui sarpe in vis indica faptul ca este important sa iti valorifici energiile. Este posibil sa te simti inversunat din cauza problemelor din viata de zi cu zi, iar increderea ta va fi inselata. Cineva te va minti sau iti va ascunde ceva. Citeste explicatia completa a acestui vis aici -> http://www.fetelestiu.ro/......ezi-sarpe/

| AndyBB a răspuns:

Nu au niceo semnificatie sunt rodul subconstientului nostru pace

| 123ursulet12oso a răspuns:

Anseamna ca ai ghinion nu este de bine si da cateodata te poti ancrede an vise.