| Mony_4137 a întrebat:

Ce inseamna la un film/desene animate "dublat in romana"?

Răspuns Câştigător
| dksjgpfbgfbopgdfk a răspuns:

Nu are subtitrare, ci vocile protagonistilor sunt in romana

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Inseamna ca in loc de actorii originali vocile sunt ale unor actori romani.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Că originalul este în altă limbă dar aceea a fost scoasă şi s-a pus traducerea în română făcută de cineva anume. Nu ai vocea originală a personajelor, ci vocea traducătorului.

daniela
| daniela a răspuns:

Nu este subtitrat ci sonorul original este scos si actori romani vorbesc peste in locul personajelor

| ♥•♂♀♪¶§↑↓→←∟↔▲▼♣♠ a răspuns:

Nu este subtitrat. sonorul original este scos si actori romani vorbesc peste in locul personajelor