| Mehh a întrebat:

Ce inseamna pentru voi prietenia? Dar nu vreau nu stiu ce compuneri...raspunsuri mai scurte, ca:"sa iti pese de cineva"... dar putin mai speciale, poatehappy

Răspuns Câştigător
| LaraDot a răspuns:

Pai...prietenia foarte buna inseamna sa simnitei pe cineva ca pe o sora/frate si el/ea sa tina mult la tine si sa faca orice pentru tine. Cel putin, asta inseamna pentru mine. Sper ca te-am ajutat cat de cat

4 răspunsuri:
| Bitzy a răspuns:

Buna!
http://enciclopedie.citatepedia.ro/index.php?c=prietenie
Dupa parerea mea prietenea e intregul ce sustine mii de sentimente:)

| ooLaviii a răspuns:

Prietenia adevarata este atunci cand ai pe cineva alaturi in cele mai grele momente si te ajuta sa treci peste aceste momentehappy

| n1na a răspuns:

Prietenia adevarata simbolizeaza ajutorul reciproc si neconditionat din relatia a doua sau mai multe persoane.A fi prieten cu cineva presupune sa asculti si sa oferi sfaturi utile si sa nu ceri nimic in schimb.Prietenii la nevoie se cunosc!

| nooooc a răspuns:

Prietenul adevarat isi da viata pentru prietenii sai.asta este prietenia adevarata.