| AleDia a întrebat:

Am doua intrebari:
1.Care este cea mai usoare limba straina care o poti invata?
2.Ce limba este mai usoare de invatat: Spaniola sau Engleza?

8 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Nu ştiu să-ţi răspund. Pentru mine engleza e cea mai uşoară limbă străină. Nu ştiu de ce. Probabil pentru că-mi place s-o învăţ.

| Remus13 a răspuns:

1. Italiana, este foarte usoara. Mai ales daca esti pasionat.
2. Dintre Spaniola si Engleza, logic ca Engleza.

| BlackBoyHD a răspuns:

Engleza plus ca ai facut-o (cred) si la scoala!

| ahmet6 a răspuns:

Pentru mine spaniola a fost ce-a mai unsoara limba,am si prieteni in Mexic cu care vorbesc mereu pe skyp,mi-se pare si gramatica mai unsoara fata de engleza,dar din pacate engleza este baza societati europene,si mondiale pana la urma,dar recunosc ca spaniola am invatat-o ce-a mai bine,ca m-a pasionat foarte mult, cultura mayasa, istoria americi latine, si m-ai ales a Mexicului, si asa am inv spaniola.

| alessa10 a răspuns:

1.italiana...eu o stiu la perfectie
2. spaniola pentru ca seamana mult cu romana

| NebunaaaaaaBlonda a răspuns:

Spaniola este mai usoara. Acum majoritatea oamenilor vorbesc engleza si deja e ceva obisnuit ca o persoana sa aiba in CV ca stie limba engleza.Parerea mea

| ProblematicUser a răspuns:

1.Franceza
2.Engleza este si mai usoara si mai folositoare in lumea asta mare!

| rebeccadreamy a răspuns:

Engleza este cea mai usoara din punctul meu de vedere......si ai grija cu gramaticahappy