| SecretKiss_6821 a întrebat:

Ce parere aveti de "Jocurile foamei"? Merita citite cartile, sau nu? Mi s-au parut interesante cartile la prima vedere, dar nu stiu daca se le incep, sau sa vad filmele.Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Disharmony a răspuns:

Absolut! Cărţile sunt foarte bune, merită citite. S-a făcut un singur film, până acum, care are la bază primul volum (Jocurile Foamei), însă nu se compară cu cartea. Şi eu am stat puţin pe gânduri înainte de a le comanda. Văzusem primul film şi nu mi s-a părut cine ştie ce, însă mi-a plăcut mult ideea cărţii/filmului, aşa că mi-am comandat toată trilogia. Acum e seria mea preferată de cărţi.

| SecretKiss_6821 explică (pentru Disharmony):

A,deci, ma apuc de ele laughing).

2 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Din auzite (si recenzii citite) filmul este mai slab decat s-ar fi asteptat cei care au citit si cartile.