| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de persoanele care au relație, dar mai vorbesc și cu alte persoane?! De ce o fac?!

Răspuns Câştigător
| AlleSss a răspuns:

Bună. Depinde de felul în care vorbesc. Dacă vorbesc în sensul că spune altor persoane ce au pe suflet, că țin la el/ea, în sensul mult prea apropiat, atunci e clar că e indecis și nu e atașat prea tare de persoana cu care e într-o relație. Dacă vorbesc doar în sensul de prieteni, nu e absolut nimic ieșit din comun. Seară frumoasă!

8 răspunsuri:
| Cortex a răspuns:

Pentru ca doresc sa arate ca sunt in viata.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca vorbesc despre relatia lor cu alte persoane, inseamna ca sunt oameni limitati, pe care nu-i duce capul!
O relatie personala, trebuie sa ramana personala!
De fapt asa este normal, ca viata privata sa nu intereseze pe nimeni altcineva, decat pe cei doi implicati in relatie.
Faptul ca nu vorbeste, inseamna ca este o persoana inteligenta, care are educatie si bun simt, respecatndu-si partenerul/partenera, protejandu-si relatia.

| relian a răspuns:

De ce o fac? Pai e simplu, pentru ca nu-s multumiti de ce au, nu-s multumiti de relatia ce o au si cand au ocazia incearca si altceva, daca iese ceva bine daca nu sta in continuare in acea relatie.Asa is majoritatea oamenilor si cam asta facem mai toti.Ai o relatie,nu stii de la inceput totu, adica despre ea sau el, despre cum este etc, deci afli pe parcurs cum sta treaba, afli pe parcurs daca chiar iti place cu cine esti, pe parcurs stii daca persoana cu care esti e ce cauti.In cazul in care afli chestii ce nu-ti sunt pe plac unia vorbesc despre astea, cei mai multi nu si uite asa cauta o alta relatie. Unia pur si simplu fac asta ca asa le este caracteru, adica trec la la o relatie la alta pentru ca inca nu-s stabili, nu lea sunat ceasul unei relatii stabile laughing altii o fac pentru ca gasesc ceva mai bun la alta persoana, ori doara li se pare ca alta peroana ar fi poate mai buna decat ce au ei si etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Dar mai vorbesc si cu alte persoane"Stai ca nu inteleg.Adica daca am o relatie cu x pot sa vorbesc numai cu el? Si in rest ce fac? Comunic prin semne?

| Elena9328 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adică e intr o relație, și îi mai spune și alteia că tine la ea.

| anonim_4396 explică (pentru Elena9328):

Aha.Oare eu sunt tampita si nu ma duce capul sa inteleg o intrebare sau tu nu stii sa o formulezi? Nu conteaza, desi as merge pe a 2-a varianta.Nu prea e normal, decat daca sa zicem are o prietena foarte apropiata.

| Kyttynna a răspuns:

Chiar daca esti intr-o relatie asta nu inseamna ca nu iti poti face prieteni noi. Fiecare om are nevoie de socializare intr-o doza mai mica sau mai mare. Nu e nimic rau in asta.

| Dragos1234214 a răspuns:

Buna. Banuiesc ca vorbeste despre iubitul tau. Iubita mea e la fel. "vai ca vorbesti cu nu stiu ce fete". Da, intr-adevar mai vorbesc cu alte fete in afara de iubita mea, dar acele fete sunt : bff-ul meu cu care impartasesc aproape orice si nu este absolut nimic intre noi, colega mea de banca care imi mai da niste teme si chestii de genul laughing si daca mai vorbesc pe grupul clasei sau al liceului, dar asta nu inseamna ca imi neglijez iubita sau ca o insel sau ca incerc sa ma dau la alte fete. Daca esti impreuna cu un baiat asta nu inseamna ca de acum nu mai are voie sa aiba viata sociala si sa nu mai vorbeasca brusc cu nimeni..nu e ok. Daca ai macar putina incredere in el ar trebui sa nu iti faci griji ca se da la alte fete sau te inseala.