| Dl.Inginer a întrebat:

Ce parere aveti despre baietii care poarta ochelari? Vi se par tocilari?

Răspuns Câştigător
| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

In niciun caz nu poti sa spui ca baietii care poarta ochelari sun tocilari. Pari tocilar, daca porti ochelari de tocilari laughing Intradevar, ochelarii sunt pentru vedere, dar cand alegi ochelari, sa ai grija si de forma lor, pentru ca fac parte si de tinuta unui om. Mie imi plac foarte mult fetele care poarta ochelari, mi se par mai sexy, in niciun caz tocilare.La barbati, depinde de forma ochelarilor, daca vrei sa pari mai serios, mai tinerel, cazual sau sport iti alegi forma potrivita.

37 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Nu mi se par tocilari atata timp cat socializeaza, au simtul umorului, sunt de treaba.Ba chiar, dau impresia unui IQ foarte ridicatlaughing. Si eu port ochelari dar nu in permanenta si prietenii nu ma considera o tocilara.

| psiholoaga a răspuns:

Nu, mi se par atragatori.

daniela
| daniela a răspuns:

In niciun caz... ce mai zici de cei ce se rup in figuri cu ochelarii de soare... aia sunt tocilari?

cami
| cami a răspuns:

In niciun cazhappyparerile rautacioase vor fi in permanenta, dar nu trebui sa aplecam urechea la ele!

lolita
| lolita a răspuns:

Nu, dar unii sunt chiar foarte sexy. si eu port ochelari da nu din cauza cititului ci al calculatorului big grin big grin

assiris
| assiris a răspuns:

Da japonezii in marea majoritate sunt tocilari pentru ca poarta ochelari :p

| Nastia a răspuns:

Nu neaparat, ...depinde si d comportamentul lui,. d haine, d cuvintele lui, d tot,. unii chiar sunt,.winkingu n-arati a tocilar,. si vb serios,.:p

| Dl.Inginer explică:

Serios? Multumesc dulceata.Eu sunt cel din poza.Cred ca am rosit acumbig grin

| JustMeFlory a răspuns:

Nu! nu mi se par tocilari! si eu trebuie sa ma duc la un control oftalmologic pentru ca nu vad la distanta, sunt mioapa!laughingsi in plus cine te place, te place asa cum esti!big grin

| joy a răspuns:

Nu dragul meu, nu pari tocilar daca asta vrei s-auzihappy! Esti foarte bine-asa!

| gabrielutzu a răspuns:

Cei care poarta ochelari de soare, nu...:laughing

Intr-adevar asa este o conceptie gresita ca cine poarta ochelari ar fi tocilar, eu am purtat ocelari mult timp si nu mi-a placut deloc scoala, ba chiar eram printr-e ultimii din clasa, cu toate astea eram poreclit "tocilaru"...
Deci una este prima impresie si alta este realitatea.
Si cum prma impresie conteaza(din pacate) cel mai mult, da baietii cu ochelari sunt considerati in general tocilari.

| claudiarebecca a răspuns:

Nu pun etichete de genul asta... ochelari porti pentru ca ai nevoie de ei, tocilar esti pentru ca nu invetilogic ci doar papagaliceste, iar eu sunt blonda pentru ca am o slabiciune pentru culoarea asta care imi sfideaza intelingenta... nu au nici o legatura unele cu altele. tongue

| moonY a răspuns:

Nu, mie mi se par persoane cu probleme de vederewinking

| ICanLoveYou a răspuns:

NU! BARBATI CU SI FARA OCHIELARI SUNT LA FEL TOT ASA SUNT ORICUM INTERIORUL CONTEAZA NU EXTERIORUL.

Răspuns utilizator avertizat
| ady1o a răspuns:

Si eu am ajuns sa port ochelarii din cauza orelor petrecute in fata pc-ului sad

Răspuns utilizator avertizat
| jani a răspuns:

Tocilari nu...sunt normali ca si cei fara ochelari... unora le sata bine...altora mai puti bine.

| Selena a răspuns:

Nu!

| irynna a răspuns:

O parere cat se poate de normala.nicidecum ca ar fi tocilar. oricum acum nu cred ca se mai foloseste termenul de 'tocilar'asta era prin liceulaughingsi eu purtam ochelari cand eram la liceu, purtau mai multi din clasa, iar unii dintre colegi ne considerau''tocilari''dar eu niciodata nu m-am considerat a fi tocilara, pentru ca nu 'toceam'laughing

| yoanna73 a răspuns:

DACA TU ESTI IN POZA! ESTI SEXY.

| bunica a răspuns:

NU sunt cu probleme oftalmologice.

| Liana [] a răspuns:

Nu, normal ca nu.Este o necesitate doar tongue

| amstaff a răspuns:

D unde ai scos-o p asta?raised eyebrows

| miry a răspuns:

Un om care poarta ochelari nu-i poarta pentru ca e tocilar gandirea asta e de copil mic e o prostie omul poarta ochelari de nevoie nare nici o legatura cartea cu sanatatea

| vintagegreen a răspuns:

Chiar am o slabiciune pentru baietii care poarta ochelari, mi se par f sexy

| andalutza a răspuns:

Nu mi se par tocilari deoarece ei nu au vrut sa poarte ochelari. Dar sa-ti mai zic ceva.Cand porti ochelari si te tachineaza prietenii iti dai seama de ce prieteni ai.Si oamenii cu ochelari sunt la fel ca noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ne-am dezvoltat (in gandire) si "emancipat" prea mult ca sa revenim la cliseele de alta data happy
Sunt foarte multe persoane care poarta ochelari, acum nu mai tine de "e tocilar/a", tine de sanatate si de "vizibilitate" big grin
Si eu sunt nerd si nu mi-e rusine sa recunosc happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga robert, toti cei care ti-au raspuns au zis bine, ce as putea sa mai completez, daca ai TRAI fara ochelari o saptamana si ai face doar gafe, nu-i asa ca ai scadea singur in ochii tai dar si in ai celorlalti deci ai avea doar de pierdut
o solutie ar fi sa economisesti bani, sa lucrezi in vacanta de vara, etc si sa-ti cumperi lentile de contact (cu recomandarea doctorului bineinteles) daca chiar te deranjeaza gura lumii netocilara :-)