| PaPi a întrebat:

Ce parere aveti despre dezastrul din Japonia? Credeti ca are vreo legatura cu ceea ce Mayasii au prezis despre sfarsitul lumii?

10 răspunsuri:
| xamix a răspuns:

1. sa amanat faza cu 2012
2. poate fi de la apropierea lunii

| annakarenina a răspuns:

Nu are legatura, nu crede in preziceri, dar ceea ce s-a intamplat a fost devastator pentru Japonia, si chiar pentru pamant, pentru ca s-a schimbat axa pamantului, si de asemenea nu se poate raci un reactor la o centrala nucleara ce poate, pana la urma sa urmeze cazul de la Cernobal, din Ucraina.

| BlackAngel a răspuns:

Nu cred in 2012(mai ales ca sa amanat) si nici nu cred in chestia cu apropierea lunii...ei de mult au spus ca se asteapta la un seism puternic numit BIG ONE poate sa fie si altul mai mare...si oricum la ei seismele sunt ceva obisnuit deci asta e lumea trebuie sa ne obisnuim happy

| cornel2121 a răspuns:

Si în anul 2000 țin minte ca a fost la fel de mare (dacă nu chiar mai mare) isteria ca vine "sfîrșitul lumii" și pana la urma a venit un mare "pîrț". Nu mai credeți orbește în toate prostiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh, de acum dacă a fost un cutremur de 8.8 - 8.9 grade Richter, gata, a venit sfârşitul lumii. Dar despre cutremurul de 9, 5 grade din Chile ce putem spune?

| Dolceboy a răspuns:

Ce s-a intamplat in japon e din cauza apropieri lunei si o sa mai fie, cat despre sf lumi no comm dar parca se intampla prea multe in ultimi ani

| respekt92 a răspuns:

Trebuie de mai rarit ca si asa is prea multi :d

| SPINAKZU a răspuns (pentru respekt92):

Ba eu cred ca tu ar trebui sa dispari, consumi degeaba oxigenulwinking

| Alinnutza07 a răspuns:

Nu cred nimic din ce au spus mayasii despre sfarsitul lumii.sau toti ceilalti.o sa fie candva pentru ca in Biblie asa zice.cat despre japonezi sad.imi e mila. saracii oameni

| Adytza_9178 a răspuns:

In Biblie scrie clar numai Dumnezeu stie cand e sfarsitul