| YuukiYou a întrebat:

Ce parere aveti despre faza cu sfarsitul lumii in 2012? credeti ca vom muri cu totii sau ca lumea se va shimba radical? oare mayasii au avut intr-un fel dreptate? daca da, putem face ceva sa nu se intample? vreau cat mai multe opinii

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing draga.fiecare generatie care a existat pe acest pamant pana acum a crezut ca in timpul ei se va intampla apocalipsa. Este in firea umana.frica de moarte.de necunoscut.lumea noastra este foarte fragila, sfarsitul ei va fi candva si va veni din afara (univers-meteorit, supernova poate chiar terminarea soarelui, etc). traim pe o planeta unica pana acum. 70% dintre cei mai destepti oameni de cand lumea, traiesc acum pe pamant. oameni sunt mult mai destepti.acum nici 500 de ani se credea ca pamantul este plat.asadar nu cred in apocalipsa religioasa. bucurate de viata ca e incredibila.ciao

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

S-a zis de un calendar al mayasilor care tinea numa pana in 2012, de aici au tras concluzia ca sfarsitul lumii va fi in 2012 daca atata a tinut calendarurolling on the floor cine stie din ce motive nu l-au terminat, oricum eu nu cred asa cevaoh go on nu are nicio logica!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca este sa fie adevarat, nu mai putem face nimic! Decat, asa cum spune intr-un banc radio Erevan : "sa ne luam pe noi cate un cearceaf alb si sa o luam incetisor spre cimitir!". Dar am auzit multe pareri referitoare la acest calendar.Care s-a oprit la acesta data pentru ca trebuia sa se opreasca undeva, nu putea continua la infinit!

| Maariiaa a răspuns:

Buna,

Nu asculta spusele de la televizor. Spun numai minciuni si baliverne numai sa sperie lumea. Ma uitam zilele astea prin scoala la copii din clasele 1-4. Vorbeau ca nu au putut dori nopti intregi din cauza acestui lucru.
Rusine sa le fie celor care au pornit. Nici mayasii, nici nimeni nu il pot invinge pe Dumnezeu. El nu are cum sa ne lasa pe toti sa murim, pana la urma sunt asa de multi copii. Nu se gandeste. Vom vedea.
Nu te ingrijora, Dumnezeu va lua o hotarare neasteptata.
Poate fii o schimbare mai mare in lume, dar nu sfarsitul lumii. Nu asculta prostiile OTV-ului sau altui post de televiziune. Doar Dumnezeu va stii ce sa faca cu noi.

Numai bine!
Eu nu cred in toate prostiile acestea!happy

| cristime a răspuns:

Boring! Apropo nu trebuia sa murim in 2002 thinking

| Monica11 a răspuns:

Am citit undeva ca mayasii au facut calendarul pana in anul 2012.
nicaieri nu spune ca va fi sfarsitul lumii