| SnicK a întrebat:

Ce parere aveti despre scrisoarea lui Dumnezeu?

http://www.youtube.com/watch?v=AcVSBLmT-So
Vreau sa spun orice cuvant de acolo se regaseste in Biblia, cat de ADEVARAT.
Orice nelamurire o puteti posta aici, iar eu am sa va raspund.

Răspuns Câştigător
| M' a răspuns:

M-a facut sa plangsad

Mare este bunatatea Tatalui!
A dat pe fiul Sau sa moara pentru noi, pentru inimi nesupuse.
Si prin Harul Sau sa ne faca inimi supuse!
Ce Minunat este Dumnezeu nostru!
Daca toate celalalte creaturi asculta de Glasul Lui Dumnezeu si nu il supara cum facem noi.
Noi fiind favorita Lui creatura tot suntem incapatanati si nu IL ascultam, chiar fiind creati dupa Chipul si asemanarea Sa...
Dumnezeu sa aiba mila de noi...caci numai prin mila Sa noi vom putea ajunge in Rai.

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Bravo, Snicky, ma bucur pentru tine. Esti un om fericit, crezi in ceva si arati asta si celor mai ignorati, asa ca noi. Detii singurul si infailibilul adevar.
Am doar o sugestie pentru tine, incearca sa citesti Biblia de pe hartie si lasa tutorialele de pe youtube. Pe urma putem avea o discutie adevarata, daca asta vrei.