| AlexDaghiu a întrebat:

Ce pasari care stau in colivie si usor de ingrijit imi recomandati? NU vreau papagal restul imi puteti spune.

Răspuns Câştigător
10 răspunsuri:
| DeejayAndr3y a răspuns:

I-ati zebre australiene sunt mititele si frumoasewinking daca iti iei pereche o sa iti faca ouawinking

| Incarcare a răspuns:

Perus, Canar sau Zebre. orice fel!

| rutanklan a răspuns:

Gaina, Prepelita, Curcan, Rata, Gasca, Vultur, Cioara, Sarca, Vrabie, Randunica, Strut, Pinguin.

| KMaddieK a răspuns:

Peste!laughing

| AlexDaghiu explică:

Curcan, rata, gasca, vultur etc in colivielaughing. Esti dus rau dupa parerea mea. Vrei si funda?

| rutanklan a răspuns (pentru AlexDaghiu):

Pai nu ai zis ce fel de colivie. Cat de mare sa fie? ce fel de pasare... deci cred ca eu am raspuns corect la o intrebare pusa incomplet happy

| RobbiHH a răspuns:

I'ati o cioara laughing

| KzO a răspuns:

Eu iti recomand Canar, am avut si eu si nu e greu de ingrijit tot ce trebuie sa faci este sa le schimbi mancarea din cutie, apa din rezervorul lor micut si gainatul cazut jos in colivie atata tot, sunt draguti si mici iar masculii canta, femelele nu. Succes daca iti vei lua un canar.

| Calimero_Boly_1993 a răspuns:

CANARII in special nu numai ca sint frumosi ca pasar exotice dar cinta ca si privigetoaraea se poate face si hibrzi adica se imperecheaza cu pasari autohtone sticletii scatii(taizel), pietrusel(anefru), florinte etc se pot reproduce foarte usor nu sint ca papagalii sa fie mai multi in colivie nu vreau sa dezbat un subiect legat de papagali care pur si simlpu nu ma reprezinta canarii sint cei mai usor de intretinut in special eu agreez cuoriile Orange si galben masculu sa aiba basca in cap(mot) iar femela sa fie simpla se pot imerchea intre ei si rezulta baltati nu imi plac depinde de preferinte