| xibalba a întrebat:

Ce persoane de pe TPU nu agreati? De ce?

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Exact aceleasi persoane care nu ma agreeaza.Sentimentul este reciproc, iar replica ¨ nu am antipatii ¨ este o imitatie la fel de mare ca persoanele care o formuleazá.

22 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca macar o singura persoana mi-ar displacea, n-as mai intra pe acest site.Frumusetea sta in diversitate.

| anad a răspuns:

Sunt relativ noua pe TPU dar am avut timp sa studiez intrebarile si raspunsurile pentru a-mi face o idee despre persoanele care sunt mai active si ce fel de relatii sunt intre ele. Sunt sincera cand spun ca nu as avea motiv sa nu agreez persoane. Am intrat pe acest site cu gandul de a oferi ajutor (acolo unde consider ca pot), de a afla lucruri noi(si am aflat chiar foarte multe deja -multumesc tuturor), de a ma amuza (unde este cazul)si consider ca nu este locul unde sa se creeze animozitati.(Vreau sa gasesc un loc unde sa nu mai fie competitie, invidie, rautate; mi se parea ca acesta ar fi!)

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu suport pe nimeni de pe aici. Cum indraznesc astia sa raspunda inaintea MEA. mai bine decat MINE, la intrebari la care EU n-am habar de raspuns?
Sunt toti niste ignoranti, vanatori de fundite. Si niciunul nu vrea sa recunoasca faptul ca EU sunt cea mai tare din TPU.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mie toti imi sunteti simpatici, incerc sa nu deranjez pe nimeni, si nimeni nu ma deranjeaza, raspund la intrebari unde stiu, unde nu stiu, citesc ce raspund altii si asa mai invat cate ceva.

| Vizitiul a răspuns:

Nu am nimic de impartit cu nimeni, in ciuda unor conflicte minore care s-au creat, respect atat TPU, cat si membrii acestui site.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Eu ii agreez aproape pe toti, chiar si pe mine.

| Leea1234 a răspuns:

Eu am sa fiu mai indrazneata... mie nu-mi plac 4 utilizatori, dar nu am sa le spun numele...nu as vrea sa le fac "reclama"!
cu siguranta si eu sunt pentru multi antipatica... dar imi pare rau pentru ei, vor trebui sa ma suporte...asa cum si eu suport pe altii!
va pup... kiss

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Pe mine nu ma agreez; ma ador pur si simplu.

| xibalba explică:

@SuPrAdoZaaaa, intotdeauna vor fi persoane care n-or sa se placa. Si un pas inainte ar fi sa recunoasca. Este absurd sa afirmi ca suntem "one big happy family" cand apar certuri la fiecare pas.

| Kidu a răspuns:

Pe mine nu ma deranjeaza nimeni de pe site-ul acesta si nu imi pare antipatic, pentru simplul fapt ca nu cunosc pe nimeni cu adevarat.

| cheloo74 a răspuns:

Nu agreez acele persoane care nu stiu sa-si foloseasca creierul in mod corespunzator. Sunt o droaie de intrebari al caror raspuns este mai mult decat evident si nu pot sa cred ca nu au stat pe ganduri macar un minut sa incerce sa-si raspunda.

| fabiola a răspuns:

Cele care dau raspunsuri pentru puncte si nu ca sa ajute! Cele care fac greseli gramaticale si cele care dau stupid din razbunare! Dar fiecare cu ale lui ...si mai stiu ceva:ce nu-mi place, nu mananc! Aici -nu agreezi... eviti!

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Nu vreau sa ranesc pe nimei sau sa supar si dc sa trezim conflicte?
Suntem o comunitate..."Toti Pentru Unu ".parca asa ne numimwinking, ar trebui sa existe respect si este o prostie sa incepi sa zici ca x si y te deranjeaza.

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

@xibalba in orice familie exista certuri mai putin sau nu frecvente. Parerea mea este ca suntem o mare familie si trebuie sa ne acceptam cu bune si rele dar pe viitor sa ne corectam.
Si legat de faza cu "persoane care n-or sa se placa "... x persoane nu ar putea sa treaca peste trebuie sa intre in conflict?
TPU este un grup si dupa mine in acest grup relatiile sunt stranse. ne ajutam si de obicei nu mai tinem cont ca x ma enervat sau nu il plac cand il ajutamwinking.
xoxo

| Dan a răspuns:

Eu agrez pe toti aceea care pun intrebari si raspund inteligent si nu cauta disensiuni intre oameni.

| vilmaristul a răspuns:

Cum poti dezagrea pe cineva, pe care nu l cunosti?
intuind dupa ce raspunsuri da!
sunt cativa care lasa aceata impresie, dar nesemnificativi pentru ai baga in seama; cu alte raspunsuri chiar erau OK!
depinde de ce stare ai cand intri pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce trebuie sa existe persoane pe care sa nu le agreem? Atata timp cat nu mananca din buzunarul meu, sunt ok.Ca exista divergente? Asta este o alta problema, insa nu inseamna ca daca discuti in contradictoriu trebuie sa ii trimiti si killerii pe cap.Pentru mine nu exista astfel de persoane.

si daca tot este moda citatelor, hai sa-ti dau si eu unul:
,, Toti traim sub acelasi cer dar nu toti avem acelasi orizont''
Konrad Adenauer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista si persoane pe care le ocolesc pe site, dar nu e nicio clipa vorba ca nu le agreez, pur si simplu, imi sunt indiferente. Atat. Nu ii cunosc si nu ii judec! Daca nominalizez e convenabil? Mai degraba asa se creeaza tensiuni, nominalizand, n-am pretins niciodata ca am o inima imensa, dar nici n-am antipatii declarate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca nu agreez pe cineva nu are nuci un rost sa dau nume, nu fac decat sa creez divergente, lucru care nu-ai are loc aici.Aici sunt persoane care vor sa ajute si care au nevoie de ajutor, nu de discutii in cotradictorii, persoanele pe care nu le ageez incerc sa le evit pe cat posibli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai Nicule mai, inseamna ca stai pe teancul de bani.Aminteste-i ca, pe site, sint un fel de nas al ei pentru ca de la mine a plecat "nu stiu "ala. Zi-i sa mai treaca pe la nasu, ce naibii? Macar o cinste acolo...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnilor m-ati induiosat la lacrimi.Am mari retineri sa cred dar in acelasi timp nu pot sa nu admir pornirea voastra spre intelegerea tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii dus cu capul sa nu agreezi pe cineva pe care nu cunosti personal, cu atat mai mult cu cat nu ai o viata sociala sau intim-personala impreuna cu persoana respectiva.copilarii,gandirea se masoara in maturitate.