| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu agreați religia?

Răspuns Câştigător
| Anonim9114562123 a răspuns:

O agream, dar nu trebuie sa arătăm asta nimănui. Credința nu se vede, tine minte asta.

1 răspuns:
| VictorFenrir a răspuns:

Pentru ca in religie la baza este multa ipocrizie, de fapt nu religia in sine este de vina, de vina sun oamenii care o practica.Majoritatea nici macar nu cred in religie sunt doar niste persoane supertitioase, iar restul sunt niste hotii care prostesc pe cei saraci cu duhul.Nu sufar religia din cauza oamenilor care ei te fac satanist, nebun etc daca nu crezi in ce **** cred ei, cand de fapt nici ei nu cred, spre ex marii crestini doar cu numele fac exact ce spune biblia sa faca, apara o carte care nu au citit-o niciodata si chiar daca ar citi-o trebuie' sa ai inteligenta unei rame sa te iei din ce crezi tu ca ai inteles in cartea aia.Nu suport religia pentru ca mi-e scarba de babele proste care dau bani la popi ca sa le ierte de pacate,nu suport religia pentru ca indobitoceste lumea cu rugatul asta fara rost la divinitati,si asteaptarea ca iti cade un sac de bani in cap. Dracu bem, fumam, ne futum in * **, dusmanim, barfim, blestemam dupa hai sa pupam icoana ca suntem credinciosi.