| wizopo a întrebat:

Ce pot face? Am un galaxy mini si am aplicatii pe el. Cum pot sa le put in cartela de memorie ca imi tot vine mesaj : Spatiu aproape ipuziat in memoria telefonului, cam asa ceva. Mentionez ca aplicatiile nu au multi mb.

1 răspuns:
| martzian a răspuns:

Poti folosi un app, se numeste Android Asistant si e bun si pentru alte chestii (ex. curatarea memoriei de fisiere inutile, temporare). Pentru aplicatiile care nu pot fi transferate pe card, trebuie sa rootezi telefonul (http://life4gadgets.com/......-pop-fit/) si apoi, tot cu Android Assistant, le copiezi pe card (cele mai multe vor merge). Sper ca-ti e de folos.