| crisbebe a întrebat:

Ce profil vi se pare mai de viitor: stiinte sociale, turism, economic.

Ideea e ca nu prea imi place matematica si nu stiu daca m-as descurca pe tursim sau economic avand in vedere ca se da bacul la mate.

4 răspunsuri:
| elena999 a răspuns:

Stiinte sociale. Dupa ce termini liceul cu acest profil, poti merge la Facultatea de Drept sau de Psihologie.

| Iulian03 a răspuns:

Stiinte sociale

| Zoey112 a răspuns:

Eu cred ca stintele sociale

| LittleBlackDress a răspuns:

Daca nu iti place matematica, nu are rost sa mergi la un profil unde se da si bac la aceasta materie, deoarece iti va fi foarte greu. Poti incerca la stiinte sociale deoarece de aici ai mai multe domenii unde poti profesa. Poti deveni profesor, cu ajutorul unei limbi straine poti lucra in multinationale. Daca nu, poti face facultatea de jurnalism sau poti deveni psiholog. Ai multe variante, tot ce trebuie sa faci este sa inveti si sa te preocupi de viitorul tau.