| anonim_4396 a întrebat:

Ce liceu si profil sa aleg? Nu stiu ce sa fac. Imi place matematica, dar nu am medie de mate-info, pentru ca as vrea in hasdeu. As merge si la economic, si la hasdeu la stiinte sociale. crying Mai e putin si eu inca nu am hotarat!

45 răspunsuri:
| Ea a răspuns:

Si eu am avut dilema asta dar dat fiind faptul ca liceul nu reprezinta totul in meseria pe care o voi alege, m-am gandit sa intru la stiintele naturii. Imi place biologia si chimia, deci am hotarat sa ma fac farmacista. Iti sugerez si tie sa alegi un asemenea profil pentru ca iti va folos toata viata. Cifrele mai putin, pentru ca sanatatea nu se intretine cu cifre. Bineinteles... daca esti baiat... nu stiu daca este tocmai indicat. Probabil... mai bine ramai la cifre big grin

| al3xa_6696 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatiestraight face habar nu am pe ce profil sa merg.

norocul meu e ca as putea merge la orice profil si la orice liceu ca am medie mare dar nu vreau sa ajung undeva si sa regret mai tarziusad

| LittleZyzy a răspuns:

Eu iti recomand profilul real, si daca nu ai media necesara liceului pe care l-ai mentionat orienteaza-te spre altul...sunt destule licee bune, si la urma urmei conteaza mai mult cu ce ramai in cap nu renumele liceului.Bafta!

| dreamaboutthelife a răspuns:

Ma cheama luiza si trec anul acesta in clasa a opta sunt foarte indecisa de liceul pe care ar trebui sa-l aleg (imi plac foarte mult mate-enorm in special geometrie-, romana, engleza, istorie, sport, biologie -in special anatomie mult-, desen) eu mi-as dori un viitor spre arhitectura, design interior si chestii dintr-astea. va ro ajutati-ma!

| dreamaboutthelife a răspuns:

Daca ar fi sa-ti spun cred ca ar fi prea tarziu ca deja a trecut aproape un an fie cred ca ar trebui sa alegi ce-ti place si profilul inspre care ai posibila inclinatie...in 8 ani de scoala ar fi trebuit cel putin partial sa-ti dai seama despre calitatile/defectele ce "le detii" chiar daca esti indeci/a (sc ca nu stiu ce esti...)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt in clasa a 7-a. sunt din timisoara. la romana sunt ff buna am luat si premii la dif concursuri si olimpiade. chiar imi place.asa ca la anul as putea sa imi aleg stiinte-sociale(nu are decat 2 ore de mate. care nu imi place deloc. dar ma descurc si din a 11-a am inteles ca nu mai fac fizica sh chimie). sunt talentata si la arte(design vestimentar) si mi-as dori o carierta in asta. in timisoara liceul de arte are un profil de creatie vestimentara.(schitse.desen). daca aleg stiinte sociale pot face mai tarziu o facultate de arte decortative si design? sau invers daca voi opta pentru. arte voi putea dupa facultatea de arte sa utmez una de jurnalism dau litere? ajutati`ma va rog decizia mea(artele) sau decizia parintilor (ceva de viitor, media voi avea pentru orice)?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce liceu sa-mi aleg sunt intr-o situatie confuza am o medie mare dar nu stiu la ce liceu sa intru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te sfatuies alege recovita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu esti singura cu aceasta probleme.si eu sunt la fel de nehotarate ca si tine.sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt in clasa a8a si nici eu nu stiu ce liceu sa aleg...sunt in acceasi situatie k si voi...succes daca v-ati hotarat la ce liceu sa dati... sper sa ma hotarask si eu mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

liceul Gheorghe Airinei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as putea merge la mate-info pentru ca am media destul de mare... dar nu stiu ma mai gandesc...si la filo-engleza as putea sa merg... dar nu stiu... dati-mi niste sfaturi astia care ati trecut prin asa ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hasdeu - daca e cel din Bucuresti te sfatuiesc sa mergi acolo pentru ca e un liceu bun, dar din pacate are doar 2 profile : mate info si filologie. Fara rautate sau ceva, iti place matematica dar in liceu nu cred ca o sa iti placa la fel de mult ca in generala. Probabil multa lume spune ca real-ul ar fi mai bun ca la facultate ai mai multe posibilitati si nu stiu ce; sorry dar nu sunt deloc de acord cu ei. Pentru orice facultate optezi trebuie sa muncesti si sa inveti (nici niste meditatii nu ar strica). Adica n-am inteles?! Unul care a terminat la liceu filiera umanistica nu poate sa devina medic?! sau unul care a terminat la real nu poate sa se faca avocat sau mai stiu eu ce? Nu prea cred... In orice caz te sfatuiesc sa alegi ce crezi ca iti place si ce crezi ca iti va folosi pe viitor! Peace

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu am hotarat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dnee nu stiu de ce ati ales examenele alea din luna mai dc sa neomorati pe noi. mie una sincer mie fricaa.sunt fff emotiva.la teze n-am putut dormii toaataa noapteaa... dapoi la examen ca notele depid dk voi intra sau nu la liceu. mi se pare absurd credeti ca suntem robotij examene si teze. mi sa luat ar fi vreo sansa sa nu se mai dea examenele din luna mai as fii cea mai bucurosaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu...gandeste-te ce ti-ar place mei mult si ce ti-ar fi de folos mai mult.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu nu stiu ce sa fac...as vrea mai mult la engleza intesiva. dar vreau si la uman.nu stiu ce sa aleg. oricum media mea este de la 8, 50-8, 90 cam asa imi iese media.nu stiu ce sa aleg...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceeasi situatiestraight face habar nu am pe ce profil sa merg.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt a7-a si ma gandesc la cve liceu sa dau.habar nu am.sunt din bucuresti, sava e cel mai bun dar nu am sanse[-x.rolling on the floor. deci habar nu ammsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am media genereala 7, 36 la ce pot sa intru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Luzzy tie iti plac toate materiile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in clasa a 8-a si nu stiu ce profil sa aleg.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaacryingcrying nici ew nu stiu unde sa ma duc... nu imi fac probleme cu media dar... nu stiu unde sa ma duc nu stiu la ke sa ma duc ca sa fie bine in viitorcryingcrying vreau ajutorrrrrcryingcryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ce aveti cu farmacistii barbati? Acum s-a intors roata femeile discrimineaza barbatii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oare ce liceu sa aleg inca nu m-am gandit, spuneti-mi voi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Liceu recomdandat: vianu daca vrei sa inveti... profil : mate-info ca faci de toate inclusiv romana...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pa peda

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer va sugerez (daca sunteti din bucuresti) sa luati liceul alexandru ioan cuza eu am intrat anul asta sunt la e frumos si profii sunt ok and most important (NU SUNT COCALARItongue)singurele lucruri care nu imi plac sunt: cod vestimentar si fara insigna liceului nu intri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai acasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pei alege la ce te atrage mai mult gandeste te bine ca sa nu regreti mai tarziu