| florin_7920 a întrebat:

Ce puneţi pe primul loc in viaţă, munca, distracţia sau dragostea şi de ce?

Răspuns Câştigător
| Puiutz a răspuns:

1 dragoste
2 munca
3 distractie

Poate o explicatie buna ar fi versurile lui Gheorghe Gheorghiu
"Unde dragoste nu e, nimic nu e!"

Apoi munca, caci totusi si banii sunt importanti pentru un trai cat mai bun.
Iar in timpul liber ramas distractie cu prietenii, familie etchappy. E important si sa ne simtit bine si sa profitam de viatawinking.

16 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Dragostea-iti da aripi si te ajuta si in munca; munca-sursa de trai si distractie; distractia-te ajuta sa uiti de munca si sa-ti refaci fortele.

| Razvan a răspuns:

Sanatatea pe pe primul loc la mine.Munca pe locul doi, ma defineste inca de la varsta asta.Pe 3 ar fi dragostea si pe 4 distractia. Distractia e pe ultimul loc pentru ca nu ma dau in vant dupa petreceri, dragostea e pe 3 pentru ca e destul de timpuriu sa cred in asa ceva, munca e o placere deocamdata iar sanatatea e vitala

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Dragostea cand e, e si merita prioritate. Munca are rolul ei in viata si are si momentul ei, cand ai treaba te concentrezi, ai nevoie si de bani insa nu traiesti pentru ei. Evident, daca e sa aleg intre ele aleg distractia. Insa unde pui granita intre dragoste si distractie? sau daca dragostea de impinge spre munca? sau daca munca iti place suficient de mult cat sa o consideri distractie? Sau daca nu ai bani de distractie pana nu muncesti? Sau daca te dragostea e la munca si tu ai chef de putina distractie? laughing

lolita
| lolita a răspuns:

Incerc sa le combin pe toate deoarece toate mi se par importante.

| campanario a răspuns:

Munca pe primul loc, pentru ca atunci cand vin bani, si de sunt putini, ai o viata mai linistita. Dragostea pe al doilea loc si distractia pe al treilea tongue

| Casiana a răspuns:

Desi sunt suficient de tanara clasamentul meu ar arata cam asa:
1`Munca pentru ca intr-un final fara munca nu am avea bani de distractie, si dragostea trece prin stomac.
2`Distractia, sa stii ca nu ti-ai trait viata degeaba, sa ai ce sa iti amintesti la 90 de ani (daca apuci varsta). Ma ghidez dupa "LIVE THE MOMENT!".
3`Dragostea, este foarte importanta dar iti poate provoca si foarte mult rau, precum si foarte multe dezamagiri, de aceea mai bine sa fie pe locul 3...Cam asa gandesc euwinking!

pa-pa

| SufletDeCopil a răspuns:

3. Munca- oh go on cu ce folos.bine trebuie sa si muncesti dar daca esti obsedat de munca toata viata ta trece si nu ai realizat nimic decat munca munca si iar munca.
2. Distractia- E bine sa ne mai distram si noi din cand in cand, dar sa nu uitam ca totul are o limita!
Pe locul 1: Dragostealove struck- eu cred ca te-ai smtii mult mai bine daca ai sti ca ai o persoana aproape care sa te iubeasca si sa traiasca doar pentru tine, cea care te ajuta sa treci usori peste probleme, este alaturi de tine si iti alina sufletul si te face sa ai fluturasii in stomac atunci cand ii auzi vocea love struck happy dragostea love struck cel mai frumos lucru din lume daca sti cum so pastrezi si sa ai grija de eawinking
Bye bye! kiss

| SufletDeCopil a răspuns:

@aicinuehi5 - te contrazic, din bani nu apare dragoste, cel putin nu cea adevaratawinkingkiss

| rey a răspuns:

1distracitie.
2. dragoste nu exista deci sex, pentru romantici, scuze adica visatori stiinta a oferit explicatii pentru afirmatia mea(:
3.munca.

| aisha01eu a răspuns:

1. munca pentru simplul fapt ca dragostea nu tine de foame happy si nici facturile nu le plateste
2. distractia pentru ca o viata avem
3. dragostea

| spin a răspuns:

1. dragostea(pentru ca e mereu lnga minelaughing)
2.munca
3. distractia
4. viata(pe asta pot sa n-o pun pentru ca oricum viata isi urmeaza cursulhee hee

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ajutorul dragostei le poti cladi pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea... a fost este si mereu va fi pe primul loc in inima mea...De ce? fiindca fara dragoste sufletul meu ar fi atat de gol, incat celelalte lucruri(distractia, munca)le-as face mecanic doar din obligatie.

| sweetpoison_4173 a răspuns:

Dragostea ai o viata intreaga sa o gasesti si la cata lume e pe pamantul asta nu mori singur decat daca vrei, sansa de a-ti face o cariera nu, iar distractia merge cu amandoua daca stii cum sa le combini. deci 1 munca 2 dragoste 3 distractie.

| laura86_CRAIOVA a răspuns:

Din punctul meu de vedere cred ca dragostea este cea mai importanta, pentru ca daca nu ai iubi nu ai avea pentru ce trai, pentru cine muncii si cu cine te distra.Si munca este destul de importanta, pentru ca daca nu muncesti nu o sa te ajute nimeni pana la nesfarsit(si aici fac referire la parinti), dar prioritara pentru mine ramane dragostea, sentimentul cel mai frumos si deosebit care ti se poate intampla.Viata in doi este frumoasa asa cum a lasat-o Dumnezeu, deci te poti distra si cu persoana iubita... cel mai bine este totusi daca putem sa le imbinam pe toate, sa impacam toata lumea, parerea mea.