| TheLastDancer15 a întrebat:

Ce puteti spune despre starea de... "vreau sa mor" / "imi urasc viata"? nu cred ca sunt alte cuvinte... cum va manifestati cand simtiti asta? ce credeti despre aceasta misterioasa stare?

6 răspunsuri:
| geo691 a răspuns:

Starea nu e misterioasa asta e ceea ce gandesti si vrei tu acum, din pacate am observat ca e din ce in ce mai intalnita situatia asta, cauzele sunt diverse toti probabil am avut la un gand negru dar in timp trebuie sa te obisnuiesti cu defectele tale si sa nu bagi chiar toate gainariile spuse de uni si de alti in seama, gasesteti echilibrul, viata e frumoasa si numai poti sa o faci sa fie frumoasa, trebuie sa gandesti pozitiv si daca esti in ca... pana in gat tu trebuie sa zici ca esti in miere si te simti minunat, gandirea pozitiva te ajuta enorm.

| dexro a răspuns:

Cred ca este bine sa vezi cum poti face sa iti rezolvi viata, daca mori risti sa pierzi tot ce poate urma in viata

| fetita97 a răspuns:

''Vreau sa mor''/''imi urasc viata'' persoana respectiva trebuie sa gaseasca sensul vietii,scopul,''vreau sa mor'' sunt clipe mai grele, dar cu moartea nu rezolvi nimic, doar lasi in urma tristete.

| terts a răspuns:

In loc sa zica si el : de-al dracu nu mor ma sa-si bage dracu unghia in gat

| Smile_9049 a răspuns:

Ce gasesti atat de misterios in starea asta? Oricine are dreptul la dorinta, chiar daca este la moarte.Este ceva egoist ce'i drept, sinuciderea in sine este ceva egoist, dar dupa ce mori ce ti'ar mai pasa? Persoana respectiva are alegerea ei, daca trece peste bine, daca nu, sa faca ce crede mai bine.Nu are nimeni nici dreptul, nici puterea de a ii schimba decizia in vreun fel.Pentru unii, viata poate reprezenta un iad, unii se sinucid pentru a scapa de acest iad, pentru a dobandi o mica libertate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om care nu stie sa lupte in viata. Un luzar.