| Bya132 a întrebat:

Pentru cei care fumeaza, imi puteti spune ce este atat de special? Va face sa va simtiti mai bine? Funda!

P. S. Eu nu vreau sa fumez, nu imi place!

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Buna. Eu am fumat inainte, si pot sa te asigur ca nu e deloc special.Adevarul este ca unii fumeaza numai ca sa para "smecheri". Da' nu-si dau seama ca nu le face bine. Ceva in genu eram si eu. Am incercat o data, a doua oara, a treia oara, a patra oara nu ma mai puteam opri si tot asa. In timp ce tragi fumu' ala in tine, simti ceva placut care te face sa continui. Dupa o zi, sau cateva ore in care nu ai fumat, incepi sa te agiti foarte rau.

Eu una oboseam foarte mult, si din cauza asta am incercat sa ma las de fumat da' n-am reusit, decat cu ajutorul prietenului meu.

Nu te lua dupa altii care spun ca e bine sa fumezi. O data ce ai tras fumul ala in tine, ti-ai imbolnavit plamanii si poti face cancer pulmonar. Crezi ca daca cineva iti spune sa fumezi, inseamna ca e bine?
Gandeste-te asa: Daca nu fumezi:
-ai un corp mai sanatos, arati mai tanara
-esti un exemplu pozitiv pentru ceilalti
-cand o sa ai copii, ei o sa faca ce faci tu, iar daca tu fumezi, ce exemplu o sa le dai lor? sa se imbolnaveasca si la un moment dat sa moara?
-economisesti banihee hee

Eu iti zic din proprie experienta.Acum eu nu mai suport chiar deloc sa stau in preajma persoanelor care fumeaza, ba chiar imi vine sa le bag tigara pe gat. (nu ca n-as fi facut asta... laughing)

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un moft, un viciu, etc!
Pa, pa.

| diannex a răspuns:

Bravo Bya, nici nu trebuie :*