| coMpLeT a întrebat:

Ce sa fac in vacanta asta de vara? Mentionez ca stau la sat deci mare lucru nu am ce sa fac. De calculator m-am plictisit rau de tot si altceva nu am ce sa fac. Va rog dati idei originale nu gen "deseneaza, canta, asculta muzica" ca astfel de opinii am gasit si eu pe net dar nu am tenteaza. Vreau ceva frumos si diferit care sa imi alunge plictiseala si care sa pot sa il fac la sat.

10 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Păi dacă ai imaginaţie, plictiseala nu se pune cu tine. Ai putea merge împreună cu câţiva dintre prietenii tăi la picnic, sau într-o mică excursie. Dacă e foarte cald afară, adunaţi-vă undeva, umpleţi câteva baloane cu apa şi să înceapă distracţia. Dacă ai mult timp liber, ce zici să încerci un sport nou? Şi anume, skateboardingul. Când eram mai mică, îmi plăcea să inventez diverse jocuri iar apoi să le pun în aplicare. Era o nebunie totală.
Ei bine, mult noroc. Vacanţă frumoasă.

| Mangustă a răspuns:

Strange cativa prieteni si mergeti la scaldat sau bateti-va cu apa. Puteti sa va adunati toti la...scoala de exemplu, sau intr-un loc mai cunoscut si sa jucati fotbal, carti, badminton etc. La sat sunt cele mai tari curse cu bicicleta pe teren accidendat, asa puteti sa o luati pe bucatile oamenilor sau pe drumuri pe care nu ati mai fost ca sa cunoasteti mai bine sau sa faceti un picnic pe acolo. Daca vrei poti sa faci asta si singura doar sa nu te duci prea departe sa nu te pierzi si sa nu ii spui mamei tale pentru ca oricum nu o sa te lase.
Facebook. Cunoaste persoane noi dintr-un oras apropiat de tine si puteti lega prietenii. Mai poti sa faci antrenamente de innot sau alte sporturi daca esti dispus(a) sa faci cateva drumuri pana intr-un oras in timpul saptamanii.

| elleme a răspuns:

Buna! Si eu stau la satlove struck. Ieri spre exemplu am luat o stropitoare si am montato intr-un gazon. Am luat cateva prietene si ne-am udat laughing. Seara eu ies la un suc/o mica plimbare. Acum am scos piscina si urmeaza sa ma balacesc :X.

| FadetoBlack a răspuns:

Bunăă
ocupăţi timpul cu ceva, ascultă muzică, sau cheamă-ţi prietenii, bateţi-vă cu apă, dacă nu. habar n-am
BAftă!

| coMpLeT explică:

Pai satul e mic. Cunosc toata lumea din el si nu prea ai ce sa faci. Cat despre excursii sau altceva pe la mare sau munte nu am bani si in plus am decat 14 ani si nici cu familia nu o sa ma duc nicaieri ca nu suntem intr-o situatie financiara care sa ne permita.

Răspuns utilizator avertizat
| mickeye a răspuns:

Păi ai putea să mergi la munte sau la mare, depinde unde stai.

| GeannyCatty a răspuns:

Pai fa-ti prieteni noi. daca ai cum, poate in vara aceasta iti va placea de o fata. poate ca te vei duce in alte locuri...depinde de anii tai dar poti merge cu familia sau cu prieteni intr-o excursie.Vara frumoasa!winking

| Peter28 a răspuns (pentru GeannyCatty):

Are dreptate multa. Si eu stau la comuna si imi ocup timpul cu prietenii ca altceva nu am ce face

| ajutorrrrrrr a răspuns:

Daca joci metin 2 ajuta-ma sa fac un server iti dau grad de GM! daca vr baga id boysweet1892