| Gabytsuu a întrebat:

Ce se zice despre copii nascuti in postul craciunului?

e adevarat ca se zice ca copii nascuti in zile de sarbatoare sunt protejati de dumnezeu... e adevarat?

9 răspunsuri:
| mih5a a răspuns:

Dumnezeu nu face diferenta intre copii sai! Ne iubeste pe toti la fel de mult!happy

| Ady00pk a răspuns:

Asa e sunt protejati de Dumnezeu.Nu o sa se imbolnaveasca des si nu e nevoie de vaccine sau alte prostii! bazeazate pe asta si copilul tau v-a trai foarte mult.(SARCASM)

| blue95 a răspuns:

Se spune doar ca sunt mai norocosi. dar protejat de Dumnezeu este oricinebig grin chiar si TU indiferent de ziua in care te-ai nascut.

xoxo :*

| laurentiu a răspuns:

NU!
Dumnezeu nu face nicio exeptie, si nici-o diferenta intre noi oameni.totii suntem priviti la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| WhiteRose a răspuns:

Asa se zice, asta nu inseamna ca este adevarat, nu trebuie sa credem tot ce se zice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este adevarat vorbind religios, dar nu stim daca si practic.Asa se spune si despre moartea in timpul Sarbatorilor de Craciun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarbatorile omenesti nu au nici o insemnatate in fata lui dumnezeu.sant atat de multe, incat au ajuns banale. Dumnezeu ocroteste pe toata lumea si pe cei in viata si pe cei, pa care-i cheama la el.

| fatadebanigtta a răspuns:

In orice familie ziua in care se naste un copil e zi de sarbatoare iar Dumnezeu apara toti copiii.