| X3RO a întrebat:

Ce sfaturi mi-ati da daca as vrea sa ma apuc de o activitate sau un sport dar mi-e prea frica?

13 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

De ce iti este frica?

| RAY a răspuns:

Sport inseamna sanatate, viata, ti frica de sanatate si de o viata lunga?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Înseamnă că nu ești încă pregătit(ă). Mai așteaptă. happy
Ar trebui să începi o activitate/un sport care te pasionează și îți creează plăcere.Te vei descurca.
Deși în viață, de foarte multe ori, vei fi obligat să faci și lucruri care nu îți plac prea mult (sau deloc). Te vei obișnui.
Se zice că lucrurile nu sunt greu de făcut, e greu să te pui în poziția de a le face.

| anonimg a răspuns:

Ia-ti o bicicleta. Este un sport mai usor, mai placut.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Frica e doar o scuză. Trebuie să înveți să iei inițiative și să riști. Frica o să fie mereu acolo, indiferent ce-o să faci, dar dacă nu o să încerci să fii mai puternic/ă decât ea, nu o să faci nimic în viață.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Este normal sa iti fie frica, frica este esentiala in viata unui om se spune ca cine nu simte "frica" s-au mai bine zis frica de ceva anume este bolnav din punct de vedere psihic. Asa ca "indrazneste fiule si pacatele tale vor fi iertate" trebuie sa iti infrunti frica ca sa realizezi ceia ce ti-ai propus altfel nu o sa faci nimic in viata. Vorbeste cu un preot despre frica asta s-au du-te la un psiholog ca sa te ajute sa treci singur dar nu uita un lucru "din viata scapa cine poate" https://www.youtube.com/watch?v=27rnqrsHB0w "Se spune ca exista un Dumnezeu in fiecare din noi dar din pacate pentru noi Dumnezeu a murit si noi o data cu el" si "Dumnezeu a uitat de noi ne-a abandonat am ramas ca niste copii orfani" asa si noi cei din zilele de acum intelegi ce vreau sa spun.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu uita un lucru daca tu ca om te pierzi pe tine insuti si lasi ca firca asta sa te domine este posibil sa te inchizi in tine s-au mai grav sa intri in depresie, acum totul depinde numai de tine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Fii barbat infruntati frica numai asa vei putea sa realizezi ceia ce ti-ai propus si nu uita ca tu ai doar o singura viata nu mai multe asa ca mai gandeste-te.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Inca ceva "Nu fi prost caci e un simptom periculos."

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Domnul sa fie cu tine.

| Emazio a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Si Doamna, suntem in 2019 laughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

„Imi pare rau de voi ca sunteti slabiti in credinta. Veti cadea din cauza fricii. Frica-i de la diavol; nu va fie frica pentru a va salva sufletele. Vor veni vremuri foarte grele, dar toate sunt ingaduite de Dumnezeu, Care este tovarasul de drum al fiecaruia, de la nastere pana la moarte. Vor cadea si cei alesi. Imi pare rau ca sunteti cei de pe urma" si sa stii ca e adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ocupi de o activitate sau sport, de care sa nu iti fie frica, ca sunt o gramada.