| Trăie a întrebat:

Ce substante sa iau ca sa mi se dezvolte mai repede musculatura?

5 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Mai bine faci musculatura fara substante pentru ca ele mai si ingrasa, fara ar arata musculatura mai bine definita.

| Simpatic a răspuns:

Fa cetaeva luni bune de sala, si o sa vezi ca iei in greutate si natural, prin munca cu greutati si alimentatie.Ca incepator nu lua prostii gen proteine pentru ca iti fac mai mult rau.Eu as merge pe vitamine, tot ce inseamna vitamina b, b complex adica ajuta la o mai buna asimilare a proteinei si deci duce la cresterea masei musculare.Prafurile sunt facute din tot felul de substante de rahat, nu e proteina naturala si dupa ce numai iei o sa pierzi mare parte plus ca daca iei prea mult (mai multe luni de prafuri) poti sa iti iei adio de la ficat...

| doroteea a răspuns:

Mai bine ai face sport, ai putea ridica niste greutati si am auzit ca Performant Mass e bun pentru asta, dar mai intai vorbeste cu medicul tau de familietongue.

| costis a răspuns:

Daca traiesti in fata monitorului slabe sanse. In prima etapa, destul de lunga, sunt exercitiile fizice. Pe planul doi e alimentatia. Multi recomanda sa te indopi cu proteine. Eu cred ca trebuie sa pastrezi echilibrul, sa aiba si fructele, legumele ponderea lor. Insa cel mai important e sa te apuci de un sport si sa faci exercitii, sa muncesti pe la tara, la bunici, la prieteni. Si sa te feresti de alcool si tigari. Distrug intestinele, respectiv plamanii.

| AnnღdraaღaaaA a răspuns:

Iti recomand sa nu iei. Daca iei substante numai iti umfla muschii si pe la 30 de ani muschii or sa-ti fie jos in loc de sus laughing. Mai bine mananca o masa buna apoi du-te si fa sport