| alina14 a întrebat:

Ce sunt cu baietii care se supara repede? sunt mai duri de fel? sau cum ca nu inteleg? Am un prieten, daca imi cere ceva si eu il refuz, se supara si nu mai vb cu mine deloc pana cand il impac eu. De ce este asa? ce gen de baiat este acesta?

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Am intalnit si eu astfel de persoane. Sunt persoane copilaroase zic eu. E nevoie de multa rabdare cu ele. Dar de obicei dupa ce faci tu efortul acela de a -l impaca vei observa ca totul va fi ca inainte. Ideea e ca el simte nevoia de a-si reconfirma o pozitie cel putin de egalitate cu tine, daca nu de superioritate. Asa sunt ei. Nu ai ce sa le faci. Daca e un prieten bun in rest merita sa faci aceste lucruri, sa mai lasi de la tine pentru ca in rest sa stii ca acesti oameni vor fi mereu acolo. Doar ca au bubitele lor. Fiecare are o problema a sa. El o are pe asta dar poate e o problema mult mai mica in comparatie cu altii.

| anad a răspuns:

Rasfatat, egoist, profitor si care isi permite sa fie asa ca te-a gasit pe tine sa-i faci toate mofturile si a vazut ca se poate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul care crede ca e buricul pamantului iar tu esti un fel de sluga cam cum e mamica lui cand face el mofturi. tu ce vrei sa fii? mamica? sau iubita? daca vrei sa fii iubita, zii sa lase figurile sau ignora-l, un timp. pune-l la incercare.vei vedea ca va astepta sa te intorci la el in genunchi.