| andrei995 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa trimit un colet de la posta romana? Trebuie sa il impachetez de acasa? Trebuie sa am o varsta anume? Va rog ajutati-ma dau funda.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

14 ani impliniti pentru ca trebuie sa prezinti buletinul inainte sa-l trimiti si se impacheteaza acasa, posta pune o eticheta pe cutie scrie si adresa pe ea inainte sa mergi la posta.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Adresa ta si adresa unde vrei sa ajunga. In caz ca nu ajunge iti vine inapoi de aceea e necesar sa fie ambele adrese puse.

| seen a răspuns:

Minim 14 ani Coletul impachetat de acasa pana in 30 lei la tine nu stiu cat mai sunt timbrele si trebuie sa alegi cine plateste gramajul coletului tu sau cel caruia il trimiti

| 1fluturas a răspuns:

Nu trebuie sa ai o varsta anume ca sa poti trimite coletul, trebuie decat sa fie ambalat corespunzator si sa completezi corect biletul de la posta.Ambalajul trebuie sa nu fie colorat, alb sau crem, trebuie sa scrii pe el adresa expeditor(stanga sus) si destinatar (dreapta jos).Mai trebuie completat un formular de trimitere la posta.Pe site-ul lor gasesti eventual detalii care te intereseaza. http://suport.posta-romana.ro/index.php?_m=knowledgebase&_a=view