| anonim_4396 a întrebat:

1. Daca trimit un pachet prin posta romana, trebuie sa-l impachetez eu sau il impacheteaza ei?
2.In cate zile ajunge coletul d ela Galati la Resita?

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sunt cutii pentru colete la posta, iti trebuie doar banda lata sa lipesti cutia dar cred ca este la posta si banda.In 3-4 zile ajunge coletul.

| Ruxy a răspuns:

Nu stiu sa iti spun exact cate zile face, insa ce iti pot spune, e ca pachetul trebuie sa fie impachetat si legat cu o sfoara. Daca nu il legi, nu ti-l primeste (in felul asta e mai usor de transportat de la posta la masina si apoi de la o masina la alta). Ar trebui sa ajunga cam in 2-3 zile, dar cel mai bine e sa intrebi la postawinking

| fabiola a răspuns:

Il impachtezi tu! Cel mult 4 zile!

| BabyRosse a răspuns:

Intreba pe cineva care sti ca a mai facut.

| BabyRosse a răspuns:

Si conteaza ce posta folosesti.

| lenyia a răspuns:

Trebuie impachetat de tine de preferat in panza alba(dar merge si hartia)...cu adresa destinatarului in partea dreapta jos, iar in stanga sus...adresa ta...referitorla timp...cca 2 zile(maxim)