| roman&co a întrebat:

Ce trebuie sa faci cand te prinde un cutremur in sala de clasa?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Intrebarea nu-si are rostul aici deoarece la inceputul fiecarui an scolar se face reamintirea regulamentului privind calamitatile naturale.si poti incerca si pe google ca sigur vei gasi.totul e sa cauti... eu sunt elev si in fiecare semestru se face acest instructaj privind calamitatile naturale si ni se explica tot ce trebuie facut in timpul unui cutremur.

7 răspunsuri:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Pai din cunostintele mele cel mai bine e sa te adapostesti in pragul usii sau eventual ca poate nu ai loc de colegi taihee heete bagi sub masa ta de la scoala si ele sunt rezistentesadsadda sper sa nu fie nevoiewinking

| oareunde a răspuns:

trebuie sa stai sub tocul usii. pentru ca ala se rupe cel mai greu, nu are ce sa-ti cada in cap, si tocul usii se afla to timpul pe un perete de rezistenta al cladirii, si sunt sanse extrem de mici sa cada.

| oareunde a răspuns:

mda guzzy92, mai ales daca esti la etaj. :-\

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spargi geamul si iesi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata sa nu te pui sub tocul usii sau sub grinda, daca gladirea a cazut, esti 100 % mort, tocul te despica in 2, daca te pui sub masa tot mort esti, o placa de beton are cel putin 1 tona masa se face bucati cu tot cu tine, cel maine bine e sa te pui in pozitia fatului langa un obiect mare si voluminos, ( sifonier, dupa, etc.) langa aceste obiecte raman spatii mici unde poti supravietuii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te arunci pe geam

| lucas a răspuns:

Daca te-a prins cutremurul in timpul tezei, nu fugi, stai calma si copiezi cat poti, oricum stai in banca ta ca nu patesti nimic.