| alinuta23 a întrebat:

Ceas putea face ca sa nu ma plictisesc...atunci cand stau acasa?

Răspuns Câştigător
| deealexx a răspuns:

Citeste :X

12 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cand nu citesti si nu asculti muzica, poti sa te uiti la filme pe calculator sau la TV. Poti sa incerci sa raspunzi intrebarilor de pe TPU (te prinde actiunea asta). Poti sa gatesti ceva inedit (sau pur si simplu ce-ti place). Poti sa faci gimnastica - este sanatos. Poti sa inveti o limba straina - sunt diferite cursuri... este si util. Si in cel mai rau caz poti oricand spala, face curatenie, calca... Pe langa ca e util este necesar si nici nu stii cand iti trece timpul.

| DenissaDeea a răspuns:

Pai iti faci ocupatii, citesti o carte, raspunzi la intrebari care sti pe TPU.iesi la o plimbare, lasi mergand televizorul etc.sa nu te simti singura si sa nu te plictisesti, curatenie cand e cazu.cumparaturi.

April
| April a răspuns:

Ia-ti o pisica. Iti va da atata bataie de cap cu mofturile ei incat iti va lua destul timp sa i le satisfaci.Si nu vei putea sa le ignori caci orice pisica se crede Stapana.SUCCES!

| maria a răspuns:

Muzica, muzica, muzica ( de care iti place, cat mai vesela si mai optimista, pe cat e cu putinta), miscare, gimnastica, citit o carte buna (ce te atrage), ingrijit/udat flori daca ai, zugravit pereti ( daca te pricepi), gatit pentru cineva drag, orice ce poti si stii, sau pregatit ceva de mancare, sortat haine care nu iti mai sunt de folos, fie ca le donezi, fie ca incerci sa le vinzi, faci o "licitatie" cu prietene, dormi, te odihnesti, suni o prietena, mergi din casa daca tot te plictisesti sau daca nu iesi, incearca sa faci ceva domestic, spalat rufe de mana, dat cu aspiratorul, aranjat carti, lucruri personale si lista poate continua si incearca sa asculti muzica si sa vezi niste filme bune si timpul se va duce repede...

| Teardrop:] a răspuns:

Pai...ai putea sa stai pe net sa vorbesti cu prietenii, sa te uiti la Tv, sa desenezi, sa faci poze, sa citesti ceva care iti place, sa asculti muzica...etc.big grin

| alessandra a răspuns:

Daca iti place sa citesti, pune mana pe o carte; daca nu, ai putea sa dedici mai mult timp rasfatului propriei persoane:o baie luuunga cu spuma, o masca de fata hranitoare, un tratament pentru par, etc.Si ideea de mai sus e f buna, cea cu urmarea unor cursuri online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi eu iti recomand sa vorbesti cu prieteni sau cu prietenele lamicrofon pe yahoo sau sa vizionezi un film favorit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa scrii la o materie sau ceva de genu' asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Freaca menta e cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te masturbezi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sigur pe bune

| blojualex2009 a răspuns:

Ce poti face sa asculti muzica sa iesi cu prieteni in oras sau sa te plimbi singur in parc