| AndreiDoMino a întrebat:

Cel mai trist lucru este cel cand visul iti este spulberat.Adevarat?

Răspuns Câştigător
| Dalma_6361 a răspuns:

Este adevarat ca daca un vis este spulberat omul devine trist si crede ca viata lui nu mai ar nici un rost, dar dupa fiecare vis spulberat se deschide o noua portita spre alte vise care poate se vor indeplini.din pacate omul este o fiinta crae in visele lui gaseste oarecum o lume paralela, o lume perfecta si cand visele nu mai sunt atunci el dispera.eu zc k un vis spulberat e trist, dar nu trebuie sa disperam caci vor mai veni si alte vise, alte lucruri pe care vrem sa le facem si daca'credem in ele atunci poate se vor indeplini.

8 răspunsuri:
| QuadruplePersonality a răspuns:

Foarte. În cazul meu și mai trist.

| VladimirPutin a răspuns:

Nu

| AllinaDaniella a răspuns:

Da,asa este.

| claudiucop a răspuns:

Evident ca da

| errordanna a răspuns:

Eu consider ca cel mai trist lucru este sa iti vezi visul spulberat si sa vezi ca nu ai facut tot ce se putea face pentru indeplinirea lui.Atunci cand e spulberat dar tu ai facut tot ce ai putut sa-l indeplinesti este o oarecare consolare.

| Slim a răspuns:

Mmda. si asta
Dar cand pierzi o persoana pentru care ti-ai da viata este mai dureros decat spulberarea viselor, un vis spulberat il poti inlocui cu altul, dar o persoana pierduta nu o mai aduci inapoi!
Spun asta din propia experienta.
Am uitat ce inseamna sa ai un vis.
Stiu doar ce inseamna sa pierzi pe cineva.

Răspuns utilizator avertizat
| username0 a răspuns:

Da.asa este