| GeneralR15 a întrebat:

Cine poate sa imi vada povestea de pe whatsupp? Oricine are nr. Meu sau trebuie sa ma aiba la contacte in tel(implicit si la wapp.)?

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Trebuie sa te aiba la contacte persoana respectiva, dar trebuie sa o ai si tu la contacte. Daca vrei, poti schimba setarile. Te duci la Status(sau Stare...nu stiu cum apare pe variante in romana) si apesi in dreapta sus, apoi selectezi Status privacy(din nou, nu stiu cum iti apare daca ai whatsappul in romana). Iar la Status privacy ai de ales cine vede. Poti sa selectezi optiunea sa vada contactele tale sau contactele tale exceptand anumite persoane pe care le alegi tu sau mai ai a treia optiune unde alegi tu persoanele care pot vedea. Sper ca ti-am fost de ajutor. O zi frumoasa!

3 răspunsuri:
| sweetangels a răspuns:

Cum adica povestea? te referi la status? pentru ca ceea ce iti scrii cu cineva nu vede decat respectivul si cu tine, atat.

| GeneralR15 explică (pentru sweetangels):

Starea...cea care e si pe Instagram si faebook. unde poti pune poze.

| sweetangels a răspuns (pentru GeneralR15):

Poti seta cine iti vede starea, ai 3 optiuni.cei din lista ta..toti..si nimeni. intra la setari - cont - privat si acolo alegi.