| maya1 a întrebat:

Am devenit dependenta de net, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ionut1980 a răspuns:

Citeste carti, plimba-te prin parc cu un walkman, ipod, ascultand muzica sau diferite carti in format audio.Iesi cu prietenii la iarba verde, ca tot veni primavara. Fa sport, cauta-ti un prieten mergeti la un film, suc, cafea, bere...Sunt atatea lucruri de facut. Intra intr-o asociatie de voluntariat.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa-ti puna parola ca sa nu intri cand vrei tu pe internet.

| Hmmmm a răspuns:

Poti face pe nebuna. "Ceeee, eu, dependenta? Niciodata!"

| IMC90 a răspuns:

Esti pe drumu' cel bun fiica mea

| Woodenpints91 a răspuns:

Nimic. Dacă ţie îţi place să stai pe internet nu văd de ce ar trebui să te opreşti din asta şi să-ţi privezi singur plăcerile.

| Shammal a răspuns:

Fa ce-ti place (pasioneaza)

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Iesi pe afara cu prietenii si intra mai putine pe net happy si cam dupa vreo 3-4 zile nu vei mai vrea sa stai pe net happy vei vrea sa iesi afara cu prieteniiwinking

| maiAm8conturi a răspuns:

Cauta un substitut, exact cum iau dependentii de heroina, metadona. Tu, incearca o biblioteca...

| Andrei7520152 a răspuns:

Sa fiu sincer, singura solutie e sa lasi draq de net, renunta la conexiune, ia modemul si da'i cuiva imprumut, ca sa nu mai ai net. Cand mi-a ars laptopul am ramas fara calc vreo 3 luni de zile. era chiar foarte fain, mi-am gasit alte ocupatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta la conexiune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Găseşte-ţi alte ocupaţii.
Ieşi pe afară, citeşte o carte, odihneşte-te.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai in continuare nu te poti lasa eu stau de 5 ani mereu.PSbig grinaca vezi factura la internet si curent sigur te lasi! Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sex virtual, na!
Poti sa incepi cu noi, pe TPU, nu ne suparam...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha ha! Poate e nasoala si n-o sa-ti mai trebuiasca ever. Sa-ti trimita CV-ul si poze in toate ipostazele inainte happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sexul virtual e prin definitie curat si frumos. Realitatea e cea care ne omoara hormonii...
Chiar! Ia trimite-mi si tu niste poze de-alea... cu nurii zambind in oglinda si teracota pe undeva prin fundal, sa stiu de ce te-am trecut la rubrica de frienzi rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt irezistibila, trebuie sa ma crezi pe cuvant rolling on the floor

| ateuNEGATIV a răspuns:

Si eu si observ ca internetul e pierdere de timp

| Dana211 a răspuns:

Roaga pe cineva sa iti puna parola la PC si sa te lase sa intri numai cand si cand si foarte putin. Sau gaseste-ti alceva mai interesant de facut ex iesi pe afara, plimba-te, apuca-te de gatit, de citit etc

| ColorBubbles a răspuns:

Gaseste-ti treaba prin casa sau citeste o carte...ar fi bine sa mai iesi si cu prieteni ca sa-ti ocupi timpul...gandeste-te ca te-ai plictisit sa joci aceleasi jocuri si ca te-ai saturat sa stai pe site-urile publice..lucreaza cu pshicul tauhappy succes!

| killmereb a răspuns:

Fa ceva util cu aceasta depedenta.

| HBK09 a răspuns:

Daca vrei mereu sa intri pe net, te poti abtine nemai stand la calculator, poti manca, citi, invata, si alte preocupati.Numai lipmezindu-ti mintea poti scapa de dependenta! Fundita?