| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca am putea trai brusc, fara confort si tehnologie asa cum traiesc, spre ex aborigenii?

Răspuns Câştigător
| oz a răspuns:

Ai vazut pe cineva sa se intinda pe jos si sa moara?
O sa ne adaptam... daca nu avem incotro. Unii dintre noi mai repede, altii mai greu, si unii de loc.

10 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Bineînţeles, ne-am adapta.Viaţa ar putea fi chiar mai frumoasă aşa, mai simplă mai puţin stresantă, am redescoperi lucrurile cu adevărat importante, ne-am redescoperi pe noi înşine.

nony
| nony a răspuns:

¨Cuuuuuuum! Si sa nu-i mai vad noul jurnal secret al Hannei Montana? Sa nu mai vad emisiunile mele preferate de desene animate? Sa nu mai intru niciodata pe TPU? Nuuuuuuuuuuu! ¨ ( d.pe.d.v al unora ). Eu as putea.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da. Omul e o persoană foarte adaptabilă.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Da.ne-am obisnuiwinking cu greu, dar ne-am fi adaptat situatieiwinking

| hândel a răspuns:

Eu n-am nici-o-ndoiala ca omul ar putea foarte bine sa supravietuiasca fara tehnologia de azi. Daca au facut-o cand erau mai prostuti, atunci n-ar avea nici-o problema s-o faca si acum.

| Orannginna a răspuns:

La cat sunt de comoda as putea sa zic ca...nuuu!

Dar cred ca m'as adapta, cu greu dar as face'o. tongue

| Me23 Tia a răspuns:

Pai cred ca mi-ar fi f greu.adica am fost crescuta cu tehnologia asta.nu stiu cum asi putea sa ma adaptez treptat dapai brusc.sad. dc palnuiesti un plan malefic?laughinglaughing

| diana_3248 a răspuns:

"orice invat are si dezvat"happy...cred ca am putea sa ne adaptam desi nu ne-ar fi foarte usorhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nonywinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai vom ajunge si acolo.ca daca se intrerupe, gazul si apa si curentul electric, vor ajunge apartamentele ca niste sicrie goale.tot confortul tine de astea trei.si una singura daca a murit noi santem pe duca.asa ca vom veni la nivelul solului cat de curand.profetii sunt destule.

Întrebări recente