| Clannad a întrebat:

Credeti ca raluca a procedat corect cand a facut regurile alea? eu cred ca da, ca dc nu erau regurile acum ar fi umblat pe aici numai cocalari( sc de expresie)

DC te simti cacalar\cocalara nu-mi raspunde

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Mitocan sunt,¨cacalar¨ sunt, deci, iti voi raspunde ca atare.
Reguli sunt pe orice site, pe oriunde mergi, reguli sunt in viata, reguli sunt la scola si mai exista regulile gramatici.Recunosc,si eu am sarit cateva, in special alea cu acuzativele, ca atare mi-am capatat statutul de agramat.
Probabil ma incadrez in lista lui @Zbenguici, aia cu : favoritul Ralucai.Trebuia sa zbor de mult daca am atatea defecte, nu? Dar se presupune ca e un site public, unde pot intra toti ipocritii, viteji, mitocani si agramati.Totusi,eu nu am inteles.
Daca nu va place aici, ce cautati fratilor? Sau intrati doar sa radeti de cei care au nevoie de ajutor dar se exprima in felul lor? Sau sa asistati la spectacolul mitocaniei? Sau, sau, sau...
Toti avem loc pe acest site, e indeajuns de mare sa cuprinda 31. 158 de oameni. Ce-ar fi sa faceti slalom printre dobitoci, voi, cei care survolati planeta de pe norii albi ai cerului si analizati in profunzime regulile.

Later edit : Zbenguici, iti tai tu venele sau e nevoie sa te ajut? whistling

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred si eu. Ar trebui reguli si mai stricte pentru ca sa ramana doar oameni de valoare. Totusi, masuri drastice vor face ca TPU sa isi piarda multi membri. Stiu ei adminii ce fac. In functie de interesul site-ului. Nu e bine nici sa alunge toti utilizatorii pentru ca asa unii nu ar mai gasi rezolvari la unele probleme delicate. E mai bine cred sa ceara sfaturi pe aici o fata insarcinata decat sa nu ceara nimanui sau sa ramana o femeie cu un barbat care o bate daca nu aude de aici alte experiente traumatizante. TPU este TPU pentru toti. Poate unii nu apreciaza lucrurile care conteaaza cu adevarat dar noi putem sa ii ajutam devina mai inteligenti si putem face din ei membri respectabili ai comunitatii daca ii facem sa inteleaga adevaratele valori.

nony
| nony a răspuns:

@Zbenguici
Nu stiu ce ai inteles din postarea mea, dar nici a mea, cum nici a ta, nu era cu adresa personala.Este un raspuns general. Faptul ca am folosit acea comparatie cu critica ta la adresa regulilor a fost pur orientativa. Vroiam sa ma incadrez...
Sunt multi care au comentat pe fondul regulilor ¨defecte¨ ale siteului, chiar si eu daca iti aduci aminte, dar ce rost areee?!
M-am lecuit, m-am bagat pana la gat in multime, nu mai survolez aiurea inaltimile...
Acolo nu-i loc pentru astia ca mine, sunt vulturii care nu te lasa sa zbori.
O zi frumoasa iti doresc

| User a răspuns:

Oricum, tot e plin site-ul de cocalari si pitipoance. Toata lumea e plinaoh go on

A, si tu esti certata cu limba romana?raised eyebrows

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Daca cineva se simte cocalar sau piti in Romania, eu imi tai venele- si nu sunt masochista decat in anumite contexte, situatii si depinde si de atmosfera!

La ce reguli te referi? Oricum siteul e plin de o ceata de dobitoci care fac slalom unul dupa altul, nu pentru ca chiar admira persoana respectiva, ci pentru ca stiind ca pupandu-i mana unuia si a lui este pupata.
Siteul nu are o structura compacta, asa cum nu are nici reguli coerente. Poti intreba daca ramai insarcinata daca o faci cu o periuta, dar nu poti intreba cine esti tu pentru ca e o intrebare prea grea! Si pentru ca ar atrage atentia de la prima, iar persoana cu periuta chiar nu stie!
Siteul asta e haotic, regulile sunt de fapt favoritisme care se aplica dupa simpatiile Ralucai, nicidecum dupa o anumita metodologie.

S-a facut atata caz ca ar trebui sa se scrie corect si cand citesc unele posturi imi vine sa ma impusc in cap.
Se face atata caz ca nu ar trebui sa se posteze temele, dar sunt in continuare una dupa alta.
Multe nici nu sunt intrebari care au nevoie de un raspuns: sunt linkuri cu melodii, iar marea intrebare e daca iti place au ba. Asta e discutie de messenger.
Si apoi, egourile. Ceata de viteji, unul dupa altul, ceata de victime ipocrite, unul mare tare in clont decat altul. Unde e atunci administratorul sa ii zboare de pe site? Ahh, e in vacanta.

Inca o data, la ce reguli te referi? Ca nu ai dat nici un exemplu.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Nony daca ti-am atins o coarda sensibila, te priveste. Nu te viza comentariul meu, dar e bine de stiut ca stii sa te incadrezi in anumite grupuri. Iar faptul ca tot mai intru pe aici este pentru ca pot. Si apoi, ce ar fi lumea asta fara oameni asa acizi ca mine? Nu ar fi plictisitoare?

Felicitari oricum!

| alex2009 a răspuns:

Dupa cum bine stiti cand iti faci cont pe TPU iti arata ce reguli trebuie sa respecti daca crezi ca o sa le respecti continui crearea contului daca nu dai anulare si nu iti faci cont eu sunt de acord si cu mai multe reguli nu ma deranjeaza

| Alphawolf a răspuns:

Probabil pe orice site se incalca regulile, dar daca nu suntem un pic mai atenti la exprimare, si la gramatica, multe persoane serioase care pot ajuta cu sfaturi bune, vor pleca, si vor ramine numai cacalari/cocalare.