| BucurCristina a întrebat:

Eu in clasa mea sunt cea responsabila cu verificatul temelor si trebuie sa-i notez pe un carnetel pe cei care nu isi scriu.
Acum cateva zile una dintre cele mai bune prietene ale mele nu si-a facut tema.
Am notat-o.
Ea s-a suparat pe mine dar eu cred ca am procedat corect.
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ai facut ceea ce e corect,ma bucur ca asa caracter ai, rar asa oamenii ca tine in Romania, pentru toti fie ca tie prieten sau necunoscut regulile sunt acelasi si trebuie rescpectate, daca era prietena cu tine nu se supara, aia nu isi este prietena, fereste de oamenii ipocriti, falsi, mincinosi de langa tine

| BucurCristina explică (pentru RAY):

Multumesc, si nu voi mai fi prietena cu aceea fata pentru ca mi-am dat seama asa cum ai spus tu ca de fapt nu era o prietena adevarata si cred ca s-a imprietenit cu mine doar fiindca credea ca eu n-o s-o trec si va scapa bazma curata, nici nu ma baga inseama inainte sa fiu cea care se ocupa cu notarea elevilor care nu si-au scris.

| RAY a răspuns (pentru BucurCristina):

Danke schön

| BucurCristina explică (pentru RAY):

Mit Vergnügen
(am folosit google translate pentru ca nu stiu germana)

12 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da ai procedat corect.
Daca profesoara va verifica temele si vedea ca ea nu a facut si tu nu ai notato te considera iresponsabila si iti creai probleme.Fiecare trebuie sa isi asume raspunderea pentru faptele tale.Cred ca si ea la randul ei te scria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu faceam niciodata chestii din astea in gimnaziu.(verificatul temelor, notatul colegilor)Pierdere de timp.Si iti strici si relatiile cu ceilalti

| 94Lucifer94 a răspuns:

Trebuia să pui mai presus prietenia decât școala.

Răspuns utilizator avertizat
| Dan193 a răspuns:

Cred ca ai procedat corect. Spune-i ei ca asta tu te-ai suparat pe ea, ca se comporta asa cu tine, fiind prieteni, doar stie ca asta e responsabilitatea ta, si ca o prietena buna nu te-ar pune in situatia asta.

| BucurCristina explică:

Daca consideri intrebarea mea stupida atunci de ce ai raspuns? Viata e prea scurta ca sa scrii comentarii negative si sa urasti persoane, asa ca fa ceva cu viata ta si nu incerca sa pari inteligent sau amuzant ca nu-ti iese. big grin xD