| croissant a întrebat:

Fostul m-a cautat rugandu-ma sa il ajut la gramatica si sa ii imprumut niste carti. Nu am vrut pentru ca mi-a facut mult rau si m-a blocat. Credeti ca am procedat corect?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Nu exista corect sau gresit. Ai facut ce ai simtit, pa. Ai pareri de rau sau ce?

| croissant explică (pentru sofisis):

Nu am!

| sofisis a răspuns (pentru croissant):

Si atunci ce cauti mai exact de la noi? Daca tu nu simti ca mai e loc de buna ziua, ura si la gara. Nu toti fostii raman in relatii cordiale. De fapt, majoritatea nu mai au absolut nimic de impartit unul cu celalalt.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-aveai nici garanția că ți le va da înapoi și poate pierdeai un bun pe care ai dat bani, iar cu ajutor la gramatică... nici eu nu l-aș fi ajutat, alți oameni primesc bani pentru un astfel de ajutor și eu să fiu proastă să-mi consum timpul pe gratis? big grin Pentru prieteni și familie da, dar pentru un om cu care nu mai am nicio treabă n-aș face niic eu efortu. Un ajutor de 5 minute ofer oricui, dar ce zici tu deja implică o durată mai mare.

| croissant explică (pentru Adry05):

Mersi mult pentru acest raspuns, incepusem sa ma simt vinovata si acum ma simt mai bine

| Andreeush a răspuns:

Trebuia să caute pe altcineva să îl ajute.
Tu ai făcut ce ai simțit, nu ar trebui să te simți prost.

| ywar a răspuns:

Impusca-l, executa-l! daca se poate in cap.

Da din ce n-ai, ca sa primesti inzecit.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Salut.
Dacă relația voastră a fost una ok și el nu a făcut nu știu ce și te-a rănit/distrus emoțional, nu cred... tongue
Iar dacă a fost exact opusul, ai făcut bine!
O zi faină!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lăsa orgoliul sa va distanțeze. Ca ți-a făcut rău în ce sens? Ca te-a blocat acesta chiar nu este motiv. Măcar puteți rămâne în continuare prieteni, sa va ajutați între voi. Pe tine orgoliul te tine la distanta, nu pentru ca te-a supărat și blocat.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Da, ai procedat cât se poate de corect. Ți-a făcut rău și acum ar fi vrut cumva să vă împăcați și de aceea ți-a solicitat ajutorul.

| elaventurero a răspuns:

Dap. Orice ai fi făcut ți-aș fi spus că ai procedat corect. Ia viața așa cum vine.

| Ion02102 a răspuns:

Omu cat traieste invata

| CobraRaptor a răspuns:

Nu poti spune ca ai facut ceva corect sau gresit in situatia asta.Ai facut ce ai simtit, asta este ceea ce conteaza.

| CobraRaptor a răspuns:

Nu exista, in aceasta situatie, un mod corect si un mod gresit in care puteai actiona, ai facut ce ai simtit, si asta conteaza.