| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca un baiat /fata se alege dupa aspect sau personalitate?

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu cand aleg o fata pentru o relatie ma uit la amandoua. Trebuie sa fie o persoana placuta si totodata sa fie draguta ca aspect. Insa aspectul fizic se poate diminua ca importanta. Personalitatea in ochii mei niciodata. Deci daca e sa am 5 stelute pe care sa le dau la o fata pentru 2 calitati as pune 2 stelute la aspect fizic si 3 la personalitate. Caut o fata care sa arate destul de bine cat sa nu fie banala. Adica sa aiba parul aranjat, ochi atragatori, buze senzuale, etc. Si o fata cu o personalitate placuta care sa fie calma si intelegatoare.

| Vizitiul a răspuns:

Daca vezi frumosul in aspectul fizic, treci la cunoasterea caracterului. Daca nu, nu!
Fiecare se ghideaza dupa ce doreste, fiecare-si are propriile sabloane, iar asta ne face distincti.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Am avut mereu o atractie pentru papusile voodoo. Am pastrat aceeasi atractie si pentru baieti.

Ador baietii inteligenti pentru ca am cu cine vorbi, dar daca e sa ma duc acasa cu unul, nu vreau numai sa vorbesc- sa spunem ca vreau sa ma hrrr bronzez din cauza pasiunii. Desi se intampla rar, le combin.

| Miha a răspuns:

De obicei oameni zic ca si aspectul este o parte importanta in alegerea ''persoanei'', dar se inseala pe ei insusi personalitatea este cel mai important lucru care ne uneste de cineva.

| Ganduri albe a răspuns:

Nu, eu nu fac asta. Dar din pacate chestia cu aspectul este cea mai folosita de toata lumea si cei care nu au un aspect perfect sufera din aceasta cauza. Dupa parerea mea baiatul/fata perfecta nu exista.

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Acum depinde de fiecare persoana, pentru unii este important aspectul fizic pentru altii este mai importanta personalitatea.Eu merg mai mult pe personalitate pentru ca degeaba este frumos daca nu stie sa se comporte.De multe ori prin personalitate te faci remarcat si nu prin frumusete.

| claudia_7744 a răspuns:

Cred ca amandoua sunt f importante cel putin pentru mine care le am pe amandouahee heeadica d obicei cand iti place o pers la prima vedere cel putin o placi pentru aspect apoi pentru personalitatea ei cand ajungi sa o cun! se mai intampla e adev sa te indragostesti de personalitatea unei persoane. dar eu una nas sta cu o pers la caremi place doar felul ei d a fi adica. e fff importanta atractia fizic! daca nu e atractie nu e scanteia aia de joak pasiune mister chiartongue

| eeleeeeeeeelllll a răspuns:

In ziua de azi pentru unii nu mai conteaza nici aspectul nici personalitatea ci banii conteaza! happy

daca o persoana are un aspect placut atunci urmeaza sa cunosti si personalitatea persoanei respective! happy

xoxo

| oOocHiii mey DroOogUl Tau a răspuns:

Poi prima e atractia fizica dupa aia incepi sa il/o cunosti happy