| R0011 a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti o personalitate pe care o admirati.Pe cine ati alege si de ce?

Răspuns Câştigător
| DemonAlex a răspuns:

In viata pe Steven Seagal, deoarece are mult talent ca actor si modul lui de a lupta este de invidiat, iar mort pe Michael Jackson.In primul rand mi-a placut caracterul lui, era foarte bun la suflet si cred ca scandalurile cum ca era pedofil sau celelalte erau doar niste minciuni, iar in al doilea rand pentru muzica si stilul lui de dans. Dumnezeu sa il ierte!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| bendis92 a răspuns:

Acum depinde din ce domeniu il alegi- MATERIAL: TESLA (a inventat curentul alternativ) pentru ca daca nu era el stateam in bezna mult si bine pana acum si nu evoluam atat de rapid tehnologic; SPIRITUAL: BUDDHA- datorita conceptelor sale despre viata/spiritul uman, precum si a predicilor lui. Numai bine!big grin

| Diabolique a răspuns:

Mereu am admirat-o pe Marilyn Monroe. Cea mai frumoasa femeie a secolului 20, a fost (si inca este) sex symbolul lumii. Contrar asteptarilor multor oameni, actrita nu numai ca era superba, dar avea si IQ-ul de 168 (mai mare decat al presedintelui JFK din acea perioada). Din pacate, a suferit toata viata de depresie, fapt care a impins-o la sinucidere...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Diabolique):

Exact asa simt si eu. Ma bucur ca mai sunt oameni care vad dincolo de aparente...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefan ce Mare pentru taria de caracater ca a purtat toate razboaiele sa nu vorbim acum turca si
Mihai Eminescu fiindca...
Va explic degeaba. Pana nu-l ridicati pe Stefan la rangul de sfant, implicit coborand orice zeu fals care a fost urcat acolo in locul lui, nu-l veti intelege nici pe Eminescu, cel putin nu asa cum o face Mircea Albulescu si cu mine.

| Lynnaedsalvatore a răspuns:

Recent am privit telenovela Dame Chocolate si m-a impresionat profund un personaj, Deborah Porter. O femeie foarte eleganta, rafinata, cu un aspect fizic demn de invidie... Din pacate aflase ca sufera de leucemie si ii mai ramasera 10 luni de trait. Nu voi intra in detalii, important e ca aceasta femeie sa smerit cu faptul ca va muri, si a folosit timpul care ia ramas pentru ai ajuta pe cei din jurul ei. La facut pe personajul principal sa-si dea seama ce cale trebuie sa urmeze, iar inainte cu citeva luni de a muri a plecat in India cu ea mergind un prieten, care dupa moartea ei a scris o carte in cinstea acestei femei marete: Una Mujer Grande! O aleg pe ea!

| me1me a răspuns:

Eu una nu pot sune ca as vrea sa fiu ca cineva anume pentru ca nu ma multuneste nimeni in mod complet. Exista insa numai cateva aspecte pe care le-as imprumuta de la anumite persoane(nu personalitati)