| ..._6709 a întrebat:

Credeti in exorcism? Credeti ca oamenii pot fi cu adevarat posedati? Daca nu de ce?

8 răspunsuri:
| gabitza_6878 a răspuns:

Nu-s posedati...au probleme cu capu'
e o mare aberatie treaba cu exorcismul, spiritele rele, oamenii posedati. adica pe bune, iti vine sa crezi ca suntem inconjurati de spirite/entitati si alte bazaconii? toate chestiile astea au o explicatie stiintificawinking

| Poinsettia a răspuns:

Normal ca sunt si oameni posedati. Cand vezi apucaturile unui ins sau ale unei duduie, nu stai pe ganduri?

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu cred in asa ceva ceva

| only me a răspuns:

Poi eu una nu stiu exact...
Problema e ca mi s-a povestit (de bunici, vecini, prieteni mai in varsta, familie in general) de asemenea cazuri straight face
si in plus se fac si emisiuni pe discovery pe tema astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred ca pot fi. De ex. si un om bolnav de schizofrenie e posedat de un spirit negativ. Pt vindecare se recomanda diverse ritualuri (NU vrajitorie) sau mers la preot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred mai ales ca era o femeie chiar in spatele meu care a inceput sa latre in biserica

| Dyutzzah a răspuns:

Cred ca oamenii pot fi posedati deoarece am vazut asta fix cu ochii mei al sora fostului meu prieten