| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in fantome, superstitii si tot ce tine de ele?happy

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu prea depinde in ce

| AvalohAlyn a răspuns:

Fantomele pot fi sufletele nelinistite ale celor morti, dar nu cred in varianta infioratoare cu fantome.In superstitii nu cred deloc si nici Biserica nu ne indeamna sa credem in ele.Eu cred doar in Dumnezeu.

| Razvan a răspuns:

Nu. Mi se pare o pierdere inutila de timp demonstrarea existentei fantomelor.Bineinteles ca exista o realitate paralela, dar nu cum arata astia de la Discovery in episoade intregi de fenomene stranii.Si cica sunt inspirate dupa cazuri realeoh go on

| cornculapte a răspuns:

Nu, nu cred.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

În superstiţii nu cred. În fantome, extratereştri, chupacabra, yeti ş. a. m. d. nici nu cred, nici nu neg. Fie ce-o fi, dar nu prea merită să te gândeşti prea mult la chestiile astea când sunt probleme de natură mult mai urgentă de îndeplinit... Pot exista, dar pur şi simplu nu îmi pasă happy

| blue95 a răspuns:

Nu cred in ele pentru ca nu am avut de a face niciodata cu asa ceva. Daca as vedea vreodata vreo fantoma sau ceva de genul poate as crede. Dar pana nu vad cu ochii mei nu cred.Chiar daca sunt unii care au vazut si cred. Dar eu nu cred pana nu vadhappy.

| Kenny a răspuns:

Nu, pentru ca sunt doar niste porcarii. De ce as crede in ele?

| tudorr a răspuns:

In fantome da. s-au aratat mai mult decat Dumnezeu

| lovefan a răspuns:

Buna! EU cred cam 35%. Adica, ceea ce vreau sa spun e ca au existat si dovezi referitoare la lucruri din astea si de asemenea legende. Dupa cum se stie, fiecare legenda are o samanta de adevar. Dar 50% nu cred deoarece nu am auzit pe cineva spunand ca a vazut o fantoma. Acum, sincer, imi este frica de ele, nu as vrea vreodata sa vad una.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Da.mai ales in superstitii, desi nu este bine laughing

| hippiemuslim a răspuns:

Mai ales in extraterestrii si dumnezeu...

| Ionut_8418 a răspuns:

Eu ma lupt in fiecare seara cu pisicile negre si cu cele albe la olalta.

| ღdiaღ a răspuns:

Fantome da ca sunt demonii lui satan dar superstitii nu

| WohooAmTreiFunde a răspuns:

Depinde...
Fantome am tot vazut atatea filme cu si despre ele, dar nu pot spune ca sunt adevarate. Tehnologia din ziua de azi te poate uimi [ma refer ca is facute pe calculator]
Superstitiile stau cam asa: daca crezi, exista iar daca nu... nu exista. Daca u crezi in superstitii atunci chiar se indeplinesc. Aici e vorba de puterea minti, a subconstientului tau. E destul de greu de explicat.

| zburlituscorpy a răspuns:

Nu cred in fantome pentru simplul fapt ca nu exista dovezi clare ca exista. si superstitile si povestile sunt inventate de om happy
Probabil ca o sa vina babau amu la mine sa ma convinga ca exista fantome in noaptea asta laughing cine stie poate isi face aparitia si Mos Craciun xD

| ralucissima a răspuns:

Da da da! tu ce stii despre?

| publiculmaiubeste a răspuns:

Nu. eu cred in mine si e indeajuns...eu rulez ^_^ in fiecare zi tongue