| Marianneftw a întrebat:

credeti ca va veni al treilea razboi mondial?

13 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

E foarte posibil.Dar nu stiu cine mai ramane in viata dupa un razboi fiindca acum e vorba de arme nucleare.sad

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tensiunile tot mai acute in sistemul global indica faptul ca: da.

| William a răspuns:

Da, dar nu in viitorul apropiat.

| RAY a răspuns:

Cand ajung eu presedinte

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Întradevar situatia atit economica cit si politică la nivel mondial se schimbă si trece m prin mari probleme si dificultăti, niciun om nu stie daca va veni sau nu un al treilea razboi mondial, dar ceea ce stim sigur este ca Biblia a prezis ca vor fii timpuri critice cărora cu greu le vom face față, si a enumerat niste semne importante care ne ajută sa vede m ca sfîrsitul este aproape, citesti sau ai citit vreodată Biblia? Ce varsta ai? Multumesc mult. Sanatate.

| Marianneftw explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 16 ani. Am citit doar jumate din Biblie, dar vreau sa o termin pe toata cand o sa am timp liber.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Marianneftw):

Sarut mina! Multi înainte, multa sanatate si lectură plăcută.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu va putea fi numit razboi.Gandeste-te in felul urmator:Se vede "o stea cazatoare" dinspre cer. Face impact cu pamantul, iar, tu, care privesti, intr-o secunda esti maturata.Nici nu apuci sa vezi explozia.
"Nu ştiu cu ce arme va fi luptat cel de-al treilea război mondial, dar cu siguranţă cel de-al patrulea va fi luptat cu beţe şi pietre."(Albert Einstein)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot doar sa sper.

| Sweet155 a răspuns:

Da va veni.

| Dracoola a răspuns:

Este posibil. Avem asa: Rusia in conflict cu Europa, conflict accentuat de problema Ucrainei, Germania (statul cel mai puternic din UE) in conflict cu Rusia. SUA in conflict cu Rusia. China, detestata de Germania si Sua dar sustinuta si apreciata de Rusia. Este posibil sa asistam la un razboi intre Germania impreuna cu SUA contra Chinei si Rusiei. Daca va fi razboi va intra si Romania de partea Germaniei si a SUA. Bineinteles ca asta ar insemna moartea a mii de oameni nevinovati. Lupta este pe resurse, este o lupta a corporatiilor in acelasi timp. Principala vina este a UE si SUA, nu ca Rusia n-ar avea nici o vina, dar mi se pare un pic mai ok decat SUA.

| sandumirel98 a răspuns:

Orice este posibil draga mea, dar nu cred că va veni cel puțin în următorii 5 ani cu siguranță! Fundă?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru sandumirel98):

Stii tu ce va veni, de ce vorbesti aiurea doar pentru fundă?