| Daniella_4731 a întrebat:

Cu ce se picteaza ouale de paste? (Adica cu creion, stilou Pensuna, carioci?

P. S Ouale trebuie sa fie comestibile

Răspuns Câştigător
| MariaBeatrice a răspuns:

Se picteaza si cu carioci si cu pensula si cu mana. Mana - in sensul ca pui pe mana culoarea respectiva din acuarele sau din vopseaua lichida si intinzi pe oua. Cu creionul poti face modele cand oul nu este colorat sau daca este colorat sa nu fie culoare inchisa ca nu se vede, dar iti trebuie un creion foare bunwinking

Sa iti dau un sfat: daca vrei sa faci modele pe oaua iei o seringa cu tot cu ac si pui in ea orice culoare vrei dar sa se vada cand pui pe ou. Si cu seringa vii si faci modele. Iti iese atat de frumos love struck eu de exemplu am scris Cristos a inviat! si Paste fericit! :d

Sper ca ti-am fot de foloswinking
Funda?

6 răspunsuri:
| Cartitza a răspuns:

Pai cu pensula si le pictezi cu aceeasi substanta cu care le vopsesti.
Funda?

| 愛LeEu愛 a răspuns:

Pensula si culori lichide!'
Funda!

| anonim333 a răspuns:

Cu carioci si cu pensula.
Eu le pictez mai intai cu pesula si dupa acea fac modele cu carioca.

P.S.Carioca trebuie sa fie buna, nu care se usuca foarte foarte repede.

| mirelalola a răspuns:

Ia mai bine 3 cepi ferbele impreuna cu ou si se vor vopsi cu creionul se poate, cu creionul nu vei reusi iar carioca se va sterge...succes

| AnoniMMinonA1489 a răspuns:

Cu vopsea speciala pentru oua. Eu azi am folosit sidef maronat de la carmin. Ouale au iesit superb. Pasii iti vor fii afisati pe sapatele cutiei. In nici un caz sa nu folosesti creioane si stilouri. Daca nu ai bani sa cumperi vopsea foloseste pensulele sau cariocila care trebuie sa fie foarte bune.
Succes la vopsi oua!

| Daniella_4731 explică:

Multumesc tuturor :*