| Xulescu_6752 a întrebat:

Cu cine veti vota la alegeri, cu sau contra lui Basescu?

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Nu vreau sa ma duc la vot, daca as vota as face-o numai sa sanctionez clasa politica, fie cu Duda, fie cu Crin Antonescu (asta numai in schimbul unei promisiuni a unei bune prietene. daca se indeplinestehee hee). Am incetat sa mai cred ca ne va si noua bine, ei nu se pot plange de neajunsuri, odata veniti la putere.

27 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

In lipsa de altceva, pe Base' il aleg...macar a facut ceva pana acum!

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Il voi vota pe Crin Antonescu!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca voi vota cu Basescu, fiindca desi e plin de defecte, mi se pare cel mai bun presedinte pe care l-am avut.
Recunosc ca nici Crin Antonescu nu e o alternativa de neglijat pentru mine, dar ma mai gandesc.

eileen
| eileen a răspuns:

Eu vreau sa vad alternativele...

| andreutz a răspuns:

Din moment ce intrebarea specifica clar "cu sau contra lui basescu" voi raspunde doar contra lui big grin

assiris
| assiris a răspuns:

Daca are sanse Principele Duda (am mai schimba "cauciucurile astea uzate, care de 0 de ani ne duc aiurea" iar daca nu are sanse cred ca Basescu, chiar daca i se pun multe prostii in cârca, multe insa inventate, are si ceva bun. Nu tace, nu sta locului, cum a facut Iliescu care in spatele zinmetului bolsevic au furat astia de au rupt, sau ci Constantinescu care se plangea ca un ţânc, spunind ca a vrut sa faca dar nu l-a lasat securitatea. Crin Antonescu in nici un caz, caci sunt in aceeasi plasa cu liberalii care au in spate mari afaceristi care sunt doar pentru interesele lor.

| borsec a răspuns:

Cu Basescu, dar sa vad cum evolueaza si Principele Radu tocmai si-a anuntat candidatura pare o alternativa.

auran
| auran a răspuns:

Nu mai votez cu nimeni, pentru ca oricum tot cine vor ei iese.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Nu il mai votez pe Basescu. Deja a inceput sa se simta aerul de Dictatura. Ii manevreaza pe toti dupa cum vrea el, si ma enerveaza ca deja daca apare vreun scandal la adresa familiei lui, arunca inmediat cate un alt subiect care ia ochii presei.
A promis marea cu sarea si deja a inceput s-a cam jupoaie pe toata lumea.

| Bianca26bb a răspuns:

Eu voi vota cu miine laughing!

| Alexandrinaa a răspuns:

Parca votul era secret... happy Eu voi vota cu cel mai bun! happy Sincer, nu stiu ce sa cred, sunt putin pesimista, dar am incredere ca cel care va veni sa isi merite locul! Daca nici de data asta... atunci refuz sa mai sper.
Sa va zic ceva. Sincer, imi place Crin Antonescu, dar nu-mi place ca e in PNL. Pe o parte, imi place si Geoana, nu ma huliti. Fiecare are si bun, si rau. E greu sa gasesti la unul singur tot ce vrei si ce trebuie. Unii sunt buni in partide tampite, altii sunt prosti in partide bune... ce sa-i faci si cu politica asta? Iara unul singur partid nu se mai poate, ca trecem in dictatura... e greu, cand vine vorba de votat, slabesc 4 kg in campanie...

| leluc a răspuns:

Contra Basescu. Alegerea e secreta, cum ar trebui sa fie si votul in sine happy

regis
| regis a răspuns:

Contra. Din ce se profileaza pana acum, in turul I voi vota cu Principele Duda, iar in turul II cu Crin Antonescu.

| kinkyk a răspuns:

Nici in ruptul capului cu Basescu. Daca va candida Principele, il voi vota, daca nu, voi sta departe de urne.

| hugin a răspuns:

Eu am votat cu Base pana acum. Acum vreau sa votez cu Principele Radu pentru. ca imaginea Romaniei ar castiga mult

| galileo a răspuns:

Ceau. Voi vota pentru schimbare, voi vota pentru un nou presedinte. M-as bucura daca ar candida domnul Oprescu. Pe el l-as vota :d.

| Xulescu_6752 explică:

Si eu vreau sa vad ce se mai intampla cu Principele Radu, pare o alegere interesanta!

| miry a răspuns:

Cu nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu. Nu vreau sa vina iar liberalii sa mai vanda cu Patriciu, o bucata din Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Vadim. Vad ca aveti o cultura politica si, mai ales, istorica de mi se ridica parul in cap si pe picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai oameni buni, ce stiti voi de acest asa-zis principe? De-aia ne ducem dracu' ca natie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Principele Radu, clar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Basescu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Basescu 100%. Jos comunismul!

| nady_5825 a răspuns:

Basescu

| editorfn a răspuns:

Contra Basescu. Pentru cine...om mai vedea.