| SaveTheNature a întrebat:

Veti merge la referendum? veti vota pentru demiterea lui Traian Basescu sau impotriva demiterii lui Traian Basescu?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Nu e vorba ca se doreste aproape de romani si din randurile lor prin tricouasele acelea polo albastre,despre care am mentionat. Vrea sa lase impresia ca el nu e un porc in costum,vrea sa dea impresia ca este un om onorabil,oarecum distanta de acest viciat mediu politic (sarcasm) si ca el este oarecum, inferior acestor jocuri murdare si infame (iar sarcasm) lasand in capsoarele ieftine ale unora ideea ca el e de fapt pus acolo ca o pavaza a democratiei si nu intr-o functie din care poate controla, virtual vorbind, orice, cat timp ramane in acea functie.

69 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Voi vota impotriva USL-ului, nu neaparat ca-l vreau pe Basescu dar se cunoaste serios ca tot ceea ce fac o fac in mod abuziv si n-as vrea sa le fie scirba generatiilor viitoare de noi cu ne este noua scirba de generatiile care au fost oarbe cind Comunistii au preluat puterea in mod abuziv indepartind taranistii si pe Iuliu Maniu, fapt care se repeta acum dar, din pacate, sint prea putini cunoscatori de istorie si prea multi antenisti si manelisti.

| SaveTheNature explică (pentru harciog):

Deci nu vrei USL-ul, dar nu-l vrei neaparat pe Basescu. Si de ce nu faci un lucru mult mai logic precum sa-l dai jos pe Basescu (pe care nu neaparat il vrei), si mai apoi in toamna sau cand se fac alegeri sa votezi cu cine iti pofteste inima. Ca pe buletinul de vot te pierzi in partide.
Stiu ca poate nu vrei sa iti irosesti votul pe niste partide care oricum nu au sanse sa ajunga nici la putere si nici in opoziitie dar totusi. sa votezi USL-ul de frica comunistilor sincer, e aceeasi treaba ca drobul cu sare di povestea lui Creanga.

Răspuns utilizator avertizat
| harciog a răspuns (pentru SaveTheNature):

Drob de sare sau nu nu-mi plac minariile, iar in povestea lui Creanga uiti ca drobul ar fi putut totusi cadea si prostia raminea a oamenilor ca ar fi putut face ceva sa nu cada.

| harciog a răspuns (pentru SaveTheNature):

Poate-mi explici si mie din ce cauza nu mi se afiseaza raspunsul la drobul tau de sare.

| SaveTheNature explică (pentru harciog):

Pai ca sa nu cada drobul de sare puteau pur si simplu de acolo.
si in cazul USL-ului e si mai simplu-nnu votam USL. Dar sincer nu ti-a ajuns PDL-ul? nu te-ai saturat de ghimpii astia in frunte cu ghimpele de Basescu care tine cu dintii de scaunul de la cotroceni? in timp ce la proteste se ascundea prin casa, acum isi face campanie electoral anticomunista? asa cum facea Ceausescu campanie anti-terorista?

Răspuns utilizator avertizat
| harciog a răspuns (pentru SaveTheNature):

O singuara cugetare, o singura concluzie in ce te priveste.Esti abonatul bugetului in mod sigur.

| rutanklan a răspuns (pentru harciog):

HAhahhahahhaha! Asta o fost tare!

| SaveTheNature explică (pentru harciog):

Nu am cum sa fiu. Sunt mult prea departe de tara.

| harciog a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nu stiu dar ceva se intimpla cu tine.Ori ai fost crescuta intr-o perioada cu economie centralizata si ai ramas cu grave "reminescente"comuniste, lasindu-te afectata fara a avea posibilitatea de a vedea limpede si a alege asadar, cel putin in politica, sa ramii impartiala.

| SaveTheNature explică (pentru harciog):

Nu sunt nici basist, nici USL-ist, nici extremist si nici nu am "reminescente" comuniste.
Sunt plecat de 7 ani.Nu sunt bugetar, lucrez ca "self -employed", si imi place sa privesc de pe margine, cum majoritatea romanilor ramasi in Romania, sunt pur si simplu supusi celor cu o situatie financiara superioara lor, si mai ales resemnati si innecati in protocaliu.
Nu au demnitate, nu au curaj si sunt foarte foarte foarte manipulati pshiic de catre media si presa, si tv, si chiar si de stilile on-line.Au falsa impresie ca Basescu chiar e un personaj pozitiv.
E altfel cand privesti lucrurile din vizuina comunista, si e alta sa privesti lucrurile din exterior chiar foarte limpede.
Presa apartindand aproape in totalitate portocaliilor au reusit miseleste, sa manipuleze masele, exact cum a facut Ceausescu cand s-a vazut incoltit.
Cum ceausescu se dadea protectorul romanilor, a starnit ideea cum ca Romania este atacata de teroristi, asa si Basescu, imbiba aerul de "amenintarea comunista"-USL.
Nu sunt bugetar, nu sunt membr al vreunui partid, si nici nu am "afinitati". Nu am nimic de pierdut, si nimic de castigat din schimbarea culorii politice.
Dar stiu un lucru desi e de 8 ani la guvernare Traian Basescu-. Romania e tara hotilor.

| harciog a răspuns (pentru SaveTheNature):

Ai dreptate cand zici ca romanii sint manipulati de presa si toate canalele tv.De aceea tind sa cred ca acea parte politica care are mai multe canale tv si mai multe redactii in presa, manipuleaza mai tare.Nu crezi?

| SaveTheNature explică (pentru harciog):

Televiziunea:

Antenele(INTACT) -USL Voiculescu
Restul (TVR, b1 TV, Pro tv etc etc) - PDL -Basescu.
Presa:
Jurnalul National - USL -Voiculescu
Restul presei - PDL -Basescu.

Si nu e neavarat de cine detine televiziunile sau presa ci, de cata CREDIBILITATE au angajatii: de la Cristoiu, Turcescu -basistii
pana la Gadea Badea Ciutacu Zaharescu-USL-istii.
Sau "neutrii" precum CTP.
Credibilitatea asta conteaza.

| mgtow a răspuns:

Tot pentru demiterea lui.

| justitiarul a răspuns:

Voi merge si voi spune Da!
Oricine e mai bun decat Basescu!

| dienuta1990 a răspuns:

Voi merge la referendum si voi vota DA pentru demiterea lui Traian Basescu.

| Wøodenpints a răspuns:

Ce oameni. voi chiar credeţi că părerea voastră contează? Vă credeţi în aşa hal de importanţi, încât aveţi impresia că dă cineva doi bani pe buletinul vostru de vot?

| SaveTheNature explică (pentru Wøodenpints):

Uite eu de ex cred ca votul meu conteaza foarte multwinking. Si iti mai pot spune ca, votul meu mic, si cu celelalte voturi mici, formam impreuna un vot mare mare pe care i-l dam drept in mufa lui Bashinescu, care ulterior va fi si cercetat pentru faptele sale mafiote. Si basshistii ii vor plange de mila.

| Wøodenpints a răspuns (pentru SaveTheNature):

Aaa,deci tu încă mai crezi că chestia cu voturile e pe bune? Că stă cineva să numere voturile? Că nu sunt aranjate dinainte?

| SaveTheNature explică (pentru Wøodenpints):

Bineinteles.Unde crezi ca traim in Africa? se mai fraudeaza, adevarat.Se dau pungi cu ores si ulei.dar nu ca se decid dinainte ca nu mai suntem in 89.Nu mai crede tot ce auzi.

| Wøodenpints a răspuns (pentru SaveTheNature):

Oamenii sunt atât de uşor de păcălit...
Voi,oamenii creduli care aveţi impresia că justiţia este corectă şi funcţionează,şi că tu,ca om,poţi schimba ceva.
Totul este aranjat,chestia cu voturile este doar pentru a le da oamenilor impresia că este democraţie.
La noi e cam aşa,mai întâi iese cine trebuie,după care poţi să votezi.
Faceţi ce vreţi,dar după tot voi o să vă plângeţi de noua conducere, pecare voi aţi ales-o.
Oamenii cei mai proşti nu sunt ăia care îşi vând votul pe o pungă de mălai, măcar ăia au ceva de câştigat. Cei mai proşti oameni sunt cei care cred în promisiunile electorale, şi au impresia că votul lor va schimba ceva.

Eu nu pot decât să mă uit la voi şi să râd, nu am să mă duc la vot niciodată.

| WR104 a răspuns:

Te-ai apucat de sondaje?
Eu nu o sa votez nimic pentru ca am altceva mai bun de facut in ziua aia, ma duc la biserica sa ma rog pentru bunul nostru domn, Dan Diaconescu, dezintegratorul de ciocoi.
Va pup pe suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, pentru demiterea lui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bă da nu v-ar da Dumnezeu ocazia să trăiţi cu adevărat într-un regim comunist? Unul aşa pe bune cum mai sunt azi doar prin Asia. Să vedem apoi dacă mai lătraţi voi că USL-ul sunt comunişti. Sau bănuiesc, ca pentru voi, orice alianţă politică ce-şi propune " O Românie a bunului simţ " e o alianţă comunistă care-şi doreşte reeducarea unui neam prin asupriri şi pedepse nu?

Să te iei după ce scrie în ziare, e ca şi cum te-ai lua după ce spun posturile de ştiri, pentru că în ambele cazuri, fiecare sunt aservite politic. EVZ, Adevărul şi România Liberă scriu despre cât de minunat e pdl-ul şi cât de răi sunt USL, iar Jurnalul Naţional şi Cotidianul fix invers.

N-am încă dreptul la vot, dar dacă l-aş avea aş vota pentru demiterea acestui jegos care s-a folosit de funcţia de preşedinte pentru a distruge tot ce mai era din ţara asta. Şi-a bătut joc de noi de fiecare dată cu orice ocazie, când au fost inundaţii în nu ştiu ce localitate a mers acolo doar ca să se certe cu oamenii afectaţi de viiturile care s-au năpustit peste casele lor. A minţit precum ultimul om în campania electorală din 2009 ca să prostească o grămadă de oameni, iar după ce s-a văzut preşedinte din nou şi-a dat iar arama pe faţă. Când a anunţat tăierea pensiilor şi a salariilor a făcut-o cu o seninătate nesimţită. Acum, în campanie pentru referendum, şi-a adus aminte de prostia făcută, şi a venit să ne spună că ăla a fost cel mai greu moment din viaţa lui(pe dracu'). Din cauza marinarului ăsta chior şi jegos, au plâns mii de pensionari pentru că nu mai îşi permiteau aprovizionarea cu mâncare, iar el, stătea sănătos fără niciun fel de problemă la Cotroceni şi mergea cu jurnaliştii la cumpărături. El s-a dat drept un salvator al ţării în 2004, iar acum face la fel, vrea să ne scape de Voiculescu, dar sper că acum, românii să lase deoparte prostiile astea pe care şi le-au băgat în cap datorită manipulării pdl-iste, şi să voteze pentru ce s-a întâmplat cu ţara asta în ultimii 8 ani.

Cât despre ce o să fie după... ştim cu toţii că de furat toţi vor fura. Dar măcar, cel puţin eu unul sper, că cei care o să vină, să nu-şi mai bată joc de noi în halul în care a făcut-o chiorul. Da ştiu, ruşii. Putin. comuniştii, da mă, exact. Continuaţi cu motivele astea idioate şi necrezute nici măcar de voi şi pupaţi-l în continuare pe băsescu în cur. Poate cândva, o să aveţi " onoarea " să trăiţi şi voi cum au trăit pensionarii români în ultimii 2-3 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru

| DimLight a răspuns:

Nu ma intereseaza asa mult, te rog fa o intrebare si cu cine voteaza lumea daca e demis basescu; sincer n-as vrea alegeri prezidentiale anul asta dar...

| Mwha a răspuns:

Eu nu pot sa votez, sunt prea mica.

| Gabitzu246 a răspuns:

As vota impotriva demiterii lui basescu si asa o fac toti cei din orasul meu pentru ca sa iti spun cum gandim noi, nu sunt nicidecum un admirator al lui basescu(nici o data nu l-am votat) dar daca vine Crin si Ponta la guvernare crede-ma nu va fi mai bine, intrebati oamenii din tulcea si va vor spune ce combinari facea Crin pe vremea cand era el tanar, va asigur ca va veti schimba parerea.

| WhoCares a răspuns (pentru Gabitzu246):

Si uite ca exista si oameni care inteleg situatia ADEVARATA din Romania.

| SaveTheNature explică (pentru WhoCares):

Situatia adevarata din Romania.
Eu sunt in Marea Britanie, si castig 1800 de lire pe luna (aproximativ 100 de milioane de lei).
In timp ce un bun prieten de-al meu lucreaza in Romania - contabil la METRO. si castiga 8 milioane.
Acu mi-a nascut sotia, child beniefit 80 de lire pe saptamana.
Si vara trecuta mi-am cumparat in Romania mult pamant agricol -foarte ieftin. (pentu ca si colegii mei englezi cumpara pamanturi in Romania, ca e aproape moca. Foarte convenabil.
Cu salariul de pe 5 luni am reusit sa-mi iau 4 hectare( 40.000 de metri patrati)
SA imi pot infiinta o mare livada de nuci,pentru ca sunt la mare cautare si foarte foarte scumpe pe aici.
Si in general totul e ok.
Am uitat sa spun ca in septembrie am ales sa merg in suedia in vacanta.
Am si programe romanesti. Sa nu crezi ca am uitat Romania. Ma uit in fiecare zi la tv,mai ales sa vad cum se plang romanii cat de greu o duc ei in tara,cat de mari sunt taxele,ca trebuie sa dea mita prin spitale, ca pica multi la bac, ca tigani,ca bla bla, ca hoti, taxe auto, coruptie, cum ieseau ei in strada in ianuarie si-i batea jandarmii cu bastoanele. Multe tare, multe multe. Chiar ma distrez. Si multe alte plangeri.
Romanii chiar isi merita soarta sincer.Sa se zvarcoleasca in chinuri, toti!

| WhoCares a răspuns (pentru SaveTheNature):

laughing)))))
Ce lucrezi in Anglia?

| SaveTheNature explică (pentru WhoCares):

Setting Out Engineer. (geodezie). (diploma obtinuta aici).
in Romania am terminat facultatea de horticultura (peisagistica).
Nu mi-am gasit de munca. Facusem 2 ani de topografie.
Si cand am ajuns aici mi-am completat cunostintele, am dat un mare test si iata ca m-au facut inginer. Momentan lucrez la o cladire de 28 de etaje in Canada Wather happy la Masterson & Holding (companie cu peste 3000 de angajati).
Sunt foarte multumit de mine, madru. si chiar imi pare bine ca nu sunt in Romania sub dictatura Basescu.
Altfel nu-i puteam oferi baietelului meu si sotiei mele tot ce e mai bun.
Duminica i-am luat sotiei un Sony X peria( smart-phone). salariul meu pe 3 zile jumate.
Am uitat sa-ti spun ca in drum spre casa de la serviciu, imi spala geamurile la masina (romani dinaia care spala geamuri la intersectii) -pe gratis ca nu le dau nimic.
Acum vreau sa caut pe you tube, ca am auzit ca ieri a fost nasescu la OTV!
sa mai discute cu prietenul sau Diaconescu.
Sa traiesti bine!

| WhoCares a răspuns (pentru SaveTheNature):

Foarte tare, te-am intrebat pentru ca eu vreau sa fac facultatea acolo sau in America si vroiam sa stiu daca merge treaba.Multa bafta in continuare!

| SaveTheNature explică (pentru WhoCares):

Pare absurd. Stau si ma gandesc, ca un om multumit de presedinte ar trebui sa fie multumit si de univresitatile din tara si de slujbele pe care le ofera statu roman condus de presedintele Traian Basescu.

| SaveTheNature explică (pentru WhoCares):

Multumesc frumos.
Merge treaba merge. Trebuie sa tinem cont de faptul ca nu sunt condusi de medicori precum Basescu.E si normal sa mearga,.
Bine in Marea Britanie se inghesuiesc multi, dar treaba merge si in:
Suedia
Norvegia
Danemarca
Finlanda
Olanda
FRANTA
Elvetia
Slovenia
Cehia
Si chiar ma doare mana sa mai scriu, dar treaba merge in general cam peste tot unde presedintii isi fac treaba.
Sa si ca in urma cu 4 ani, colegii mei de serviciu erau in majoritate poolonezi.Acum nu mai am absolut nici un coleg polonez, pentru ca li se pare mai convenabil sa munceasca si sa invete in tara lor unde lucrurile decurg perfect.
Polonia ne da lectii. Bravo lor.Ciuda noua.
Si apropo, in urma cu cativa anisori erau cam ca noi Acum sunt muuuult deasupra noastra.Deci se poate.
Deci se poate.

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Cred ca votez impotriva lui Basescu...>

Răspuns utilizator avertizat
| MrRava13 a răspuns:

Inca nu pot vota, dar sigur as vota impotriva demiterii, pentru ca javrele care au ajuns de ceva timp la putere ne-au si tras tara in jos, si oricum nu ii intereseaza nimic de noi, doar de bani si putere, imi pare rau ca oamenii sunt órbi' si nu pot vedea prin iluzia facuta de ei

| xtreme95 a răspuns:

Daca as avea dreptul as merge sa bifez ambele(si da si nu) ca sa mi se anuleze votul.In semn de protest.

Oricum nu se vor strange 50% la urne.

| TuttyFk a răspuns:

Votez cu ''NU'' la referedumul din 29 iulie! Deoarece daca vine comunismul adio TV, Net, Pc, Iesitul afara tarziu. la 22:00 daca te prind pe strada amenda! + ca te duce la sectie daca la aia le comentezi cum faci acum te bat aia cu batele de nu mai sti de tine si acolo te lasa. asa ca fiti voi cuminti si votati cu ''NU''. p:s nici din tara nu o sa mai puteti iesi asa ca taceti dracului din gura si interesativa cine sunt comunistii.

| Sakura1218 a răspuns (pentru TuttyFk):

Nu vine comunismul daca zboara basescu din cotroceni ...stai calm

| SaveTheNature explică (pentru TuttyFk):

Ce raspuns. comiclaughing) hahahahahalaughing) hahahaha.O sa ne taie de vii mah! o sa ne calce cu trenul pe cap si o sa ne deA la caini mahlaughing

| TuttyFk a răspuns (pentru SaveTheNature):

Te vei convinge singurwinking nu intelegi ca ponta si antonescu si USL e Uniunea social comunista?!

| SaveTheNature explică (pentru TuttyFk):

Suntem in Uniunea Europeana. Si chiar daca nu am fi in UE,. chiar si in acest caz intoarcerea comunismului e imposibila.
Si apoi, cine te pune sa votezi USL dupa ce il dai jos pe Basescu? mai ai variante fiule.

| N0NameForY0u a răspuns (pentru TuttyFk):

De unde ai scos-o si pe asta?laughing cred ca ai maxim 10 ani si ai partinti care tin cu BASE si n-ai avut alt motiv cum sa-l,, protejezi''...

Răspuns utilizator avertizat
| SaveTheNature explică (pentru PoneiuNostruPoneiuVostru):

Eu stau si ma minunez, ca multi natarai nu pricep, ca pe 29 se viteaza demiterea lui Basescu sau contrademiterea. Nu sunt alegeri parlamentare sau prezidentiale. E greu de inteles oare?

| Dumnezău a răspuns (pentru TuttyFk):

Tu,cand scrii pe tastatura, analist politic, ce esti, nu simti ca duhnesti a prostie? Comunistii in Romania sunt PAS, dar proto-comunisti sunt tocmai cei ce au detinut puterea politica in ultimii aproape patru ani si au afundat tara in criza, cu lipsa lor de profesionalism si politica partinitoare.

| Dumnezău a răspuns (pentru PoneiuNostruPoneiuVostru):

Loganul lui Basescu e strategie de imagine.N-ai habar nici tu,nici eu,cat de murdara si subliminala poate fi o campanie electorala. Loganasul acela da impresia unor balitori,aparent de dreapta,ca,dom'le,uite,om din popor,o arde cu masina nationala, nu in mastodonti saxoni de sute de mii de euro.

Insa asta e doar o strategie fina de imagine, care sa inoculeze unora ideea ca, dom'le, el e om din popor.La fel si copilul de la prima sa conferinta de presa, o regie gretoasa.In unele interviuri ce le da de la sediu,are in stanga sa,imperativ,pe un dulap,o icoana cu Iisus, o poza a sa cu doi prieteni, alb-negru, cred, de aproape 30 de ani si inca ceva,nu mai stiu exact. Iarasi,strategie de imagine. Vrea sa para un om simplu,un garant al democratiei si al bunului-simt,al standardelor occidentale elevate,un om pios,prietenos, carismatic - inca isi pastreaza o boare de carisma, nu stiu cum.Dar totul raman fineturi de imagine, ipocrite, cum nu se poate mai false.Multi se lasa indusi in eroare de astea.

Prefer de mii de ori unul ce o arde in Rolls si la costumas si este profesionist,nu manipulant si in interesul cetatenilor, decat un jegos aparent proletar, ipocrit, la polo albastru mereu, hahaitor si gregar.

| SaveTheNature explică (pentru Dumnezău):

Sa nu iutam de aparitiile lui in tricou in ultima vreme, care sa dea imresia romanilor ca el e "aproape" de romani.

| WhoCares a răspuns (pentru TuttyFk):

Lasa-i,sunt prostiwinkingei nu realizeaza ca o sa fie si mai de **** tara asta, nu gandesc, se uita la televizor si isi fac repede o impresie, nu poti sa le ceri mai mult, nu poti.

| IMC90 a răspuns (pentru PoneiuNostruPoneiuVostru):

NU, normal ar fi ca presedintele interimar sa fie Mircea Geoana... Ala e adevaratul presedinte al senatului. Aia nu este o functie a PDL-ului, si nici n-a fost.
Faza cu Blaga a fost facuta special ca sa vina ulterior Crin Antonescu. Cei de la PDL s-au bucurat ca prostii, dar stiau clar ca functia aia nu-i a lor, degeaba l-au pus pe Blaga.

Răspuns utilizator avertizat
| IMC90 a răspuns (pentru PoneiuNostruPoneiuVostru):

Nu am culoare politica, nu am uitat ca PSD-ul este partidul care a furat cel mai mult in tara asta, nimeni nu ii intrece.
Nu uit nici faptul ca Basescu a transformat Romania intr-un stat politienesc, ca din cauza lui se asculta telefoane si ca a dublat numarul de sexcuristi (voiam sa zic securisti)... (eu asta numesc comunism profund) si ca singurele lucruri cu care se mandreste sunt marile arestari (ca altceva n-a facut)
Imi amintesc de mafia privatizatrilor dirijata sub bagheta lui Nastase (deci guvern PSD) la fel de bine cum imi amintesc de regii asfaltului, oamenii lui Basescu (Casuneanu, Umbrarescu) sau de Bechtel, care a incasat in avans niste sume imense pentru construirea autostrazilor (de zici ca le construiau in Antacrtica) si nu au prestat NIMIC! Astea se intamplau sub bagheta lui Boc.
Imi amintesc si de guvernul Tariceanu, care a vandut strainilor dreptul de sigiliu la aur si a concesionat pe nimic Insula Serpilor. Si vorba aia, n-au stat decat 4 ani la putere.
Toti se trag din FSN, toti sunt o apa si-un pamant.
Poate ca PNL nu se trage direct din FSN, dar in urma traseismului politic (si mai nou in urma aliantei cu PSD) sunt de aceeasi culoare!

| Dumnezău a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nu e vorba ca se doreste aproape de romani si din randurile lor prin tricouasele acelea polo albastre,despre care am mentionat. Vrea sa lase impresia ca el nu e un porc in costum,vrea sa dea impresia ca este un om onorabil,oarecum distanta de acest viciat mediu politic (sarcasm) si ca el este oarecum, inferior acestor jocuri murdare si infame (iar sarcasm) lasand in capsoarele ieftine ale unora ideea ca el e de fapt pus acolo ca o pavaza a democratiei si nu intr-o functie din care poate controla, virtual vorbind, orice, cat timp ramane in acea functie.

| N0NameForY0u a răspuns:

Voi merge la referendum si voi vota DA! fara regrete!

| WhoCares a răspuns:

Sunteti prosti, fara suparare dar voi ganditi?
Stiu ca e greu, dar incercati!
Bai ratatilor, daca vine USL la putere s-a dus dracu Romania, voi nu realizati si am observat ca sunt foarte multi romani care cred ca e mai bine daca pleaca Basescu, romani prosti evident.Nu realizati ce o sa ajunga tara asta, facuta de incultii ca voi.O sa vedeti atunci ce o sa il plange-ti pe Basescu, cand va fi de 10000 de ori mai rau ca pe vremea lui Ceausescu, habar n-aveti spartillor despre ce e vorba si repede,"Hai sa-l dam jos pe Basescu ca ne-a luat 25% din slarii si alte alea". Macar cu Basescu aveti salarii, venituri, voi chiar credeti ca aia sunt mai presus de Basescu? Va zic eu ca va inselati si o sa va da-ti seama prea tarziu.

| SaveTheNature explică (pentru WhoCares):

Romania tot saraca e. Si daca vine USL-ul la putere, daca romanii au demintatea vor iesi in strada sa-i dea jos si pe aia!
Nu Basescu e salvatorul tarii, ci cetatenii.
Atata timp cat cetatenii nu ies in strada, in tara o sa fie pururea rau! pa!

| WhoCares a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nu zic ca Basescu e salvatorul tarii,nu sunt fana Basescu,chiar deloc, dar in cazul in care nu ai obesrvat, nu iese NIMENI in strada sa zica ceva, nu ca ar mai conta sau in fine ies cativa, dar nu destui.Atunci normal ca te gandesti la o alta varianta.winking

| WhoCares a răspuns (pentru SaveTheNature):

N-ai inteles,nu sunt fana Basescu, evident ca cel mai bine ar fi un protest, nu ca ar conta, acum pe bune vezi pe cineva protestand? eu una nu, sau cel putin nu destui si atunci normal ca te gandesti la o alta varianta.

| Calin1000 a răspuns:

Eu nu votez sunt prea mic dar daca as merge as vota in potriva lui basescu eu un om foarte bad

| Derator_Mo_1971 a răspuns:

Pana ieri si eu as fi spus DA insa avand in vedere (vezi link)... masinatiile dezvaluite, am sa votez NU sau nu ma voi prezenta

http://www.evz.ro/......92757.html

| SaveTheNature explică (pentru Derator_Mo_1971):

Adica te razgandesti peste noapte dupa ce vezi o stire?:laughing) mama ce cap.

| Derator_Mo_1971 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Mda... tu faci cum te duce capu' eu idem! s-ar putea ca informatiile detinute sa difere in cazul nostru; nu te bate cu pumnul in piept si nu face pe autosuficientu'; asta-i omoara pe romani! pe acest site si in mod oficial spun ca astept detalii in legatura cu acest subiect; neoficial nu am cum sa iti dau tie info; voteaza asa cum doresti!

| SaveTheNature explică (pentru Derator_Mo_1971):

Uite ca tremur de firca- O sa vina comunistii peste noi si o sa ne macelareasca pe toti laughing Bai frate parca am fi in 89, cand oamenii erau prostiti ca au venit teroristii peste noilaughing. Acum oamenii sunt prostiti pe diverse surse pupinbasiste, ca vin comunistii peste noi.Reveniti-va bai. ca nu mai suntem statul nimanui, asa de capul nostru. ce naiba?

| Sonel a răspuns:

Votez DA, nu pot sa uit ce au facut astia cat au condus tara in mizerie si saracie, personal pe mine m-a afectat atat pe mine cat si familia mea, prin taierea salar, la parinti pensii impozitate, daca ma gandesc si la tva. Este o situatie penibila sa vi acum prin tara sa cersesti sa votez nu, chiar sunteti penibili domnilor pd-listi si d-le Basescu. Apropo de criza, ca trebuia sa se taie, cum se face ca in 2010 Romania este singura tara din lume unde se taie din salariu 25% si se impoziteaza pensiile castigate cu atata truda de parintii mei si de parintii acestei Tari, plus altele si altele. Ma repet voi vota cu mare drag DA pentru ca Basescu sa fie demis.

| IngerashMicuts a răspuns:

Eu nu pot sa votez deoarece nu am varsta necesara, dar daca as putea sa votez as vota impotriva demiterii lui Basescu. Crezi ca Ponta si Antonescu sunt sfinti? Nu prea cred. Mai bine Basescu decat jigodiile. Parerea mea tongue.

| smecherasul10 a răspuns:

Da,voi merge impotriva lui.Pentru ca nu a facut aproape nimic pentru tara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru smecherasul10):

"Aproape nimic?". Nu a facut chiar nimic. Ba din contra. A facut numai prostii.