| anonim_4396 a întrebat:

Cum adaug o subtitrare la un film? Adica am subtitrarea si filmul dar sunt separate.

Răspuns Câştigător
| zizi000 a răspuns:

Dai play pe film si pui pe imagine documentul cu subtitrare. Eu asa fac si merge.(exceptie winamp) - incerca cu vlc
http://www.videolan.org/vlc/

13 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Le pui pe amandoua intr-un folder si atat. Pe urma depinde de playerul cu care vezi filmele. Unele incarca direct subtitrarea atunci cand le pornesti, la altele necesita incarcata dupa ce pornesti filmul. Adica, dupa ce ai pornit filmul dai click dreapta pe ecran (sau mergi la proprieteti, depinde de program), mergi la "subtitrare" si acolo dai pe 'incarca subtitrarea".

| vladvlad23 a răspuns:

Pai folosesti programul sub magic. Dai load la film si la subtitrare si dupa aia salvezi unde era filmul si subtitrarea, sau pornesti filmul si tragi peste imagine subtitrarea dar asa nu o sa fie permanent.

| ERMO a răspuns:

Incearca sa folosescti Allplayer (varianta clasica). Downloadezi filmu apoi subtitrare si dupa aia folosesti allplayer-ul. E usor.
Mult succes.

| Simona a răspuns:

Pai tu cum deschizi filmul, prin KMPlayer... apoi te duci, iei subtitrarea si o pui peste film.
Vizionare placuta

| eusuntmarius a răspuns:

Subtitrarea trebuie sa fie redenumita, pentru a avea aceeasi denumire cu filmul.
Deci daca ai filmul: Nunta în Basarabia, subtitrarea trebuie sa aiba numele Nunta în Basarabia.srt.

| Tudor1212 a răspuns:

Pe bsplayer e asa dupa ce pornesti dai pe meniul din dreapta video-subtitles-load o cauti si dai dublu clcik pe subtitrare... Sper ca te-am ajutat...

| deny a răspuns:

Copiaza numele filmului si scrie exact numele fimului la subtritare

| Fan7a a răspuns:

Copiaza fisierul cu subtitrarea unde ai filmul dar vezi sa fie extensie. sub sau. srt si pune-i numele fisierul exact cu cel al filmului... daca filmul se numeste Terminator1 tu la subtitrare trebuie sa ai acelasi nume!

| mrcyoco a răspuns:

Pur si simplu deschizi filmu cu windows media player sau bsp, sau ceoi avea...si pui subtitrarea pe film.WWW.mrcyoco.blogspot.com

Răspuns utilizator avertizat
| deeafanadela a răspuns:

Cu AviRecomp uite tutorial : http://queen-soft.blogspot.com/......ilm-1.html funda

| semy_7208 a răspuns:

Mai intai pornesti filmul apoi tii apasat pe subtitrare si o pui pe film.asta-i tot. sper sa reusesti