| narutohokage_2642 a întrebat:

Cum poti include o subtitrare intr-un film, sa fie un singur fisier si nu 2 (filmul si subtitrarea)?

Răspuns Câştigător
| iulianr a răspuns:

Uite aici un videotutorial: http://www.videotutorial.ro/? p=4349

Si eu am cautat mult timp cum se face asta si aici am gasit raspunsul.

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca ai subtitarea trage-o cu mouse-ul prin drag & drop peste playerul care reda filmul!

neluL
| neluL a răspuns:

Vrei sa faci un DVD? sau vrei sa vezi filmul pe pc cu subtitarre? Ce player folosesti?

| nutepriveste21 a răspuns:

Din cate stiu eu includerea subtitrarii in video se face prin conversie dar din pacate programele de editare si conversie conoscute de mine nu suporta fisiere de tip sub. srt. txt. etc. Singurul program pe care il am si face acest lucru e convertxtoDVD fisierul rezultat fiind de tip dvd-video.

| iulianr a răspuns:

Mersi pentru funda big grin

| Reek54 a răspuns:

Asta vreau si eu sa stiu, astept raspuns.
@ nelul nu e bun raspunsul tau...

| Smokaraieee a răspuns:

Trebuie sa fie DvD, din cate stiu!

| narutohokage_2642 explică:

P.S.: dau funda

| narutohokage_2642 explică:

Arigato, iulian95rosu!