| xelAlex a întrebat:

Cum as putea invata mai repede dar sa retin ceva? nu dau funda ca nu stiu cum...

Răspuns Câştigător
| Amy555 a răspuns:

Nu iti intra in cap pentru ca nu te gandeti la ea! winking Fii concentrat si relaxat cand citesti si o sa vezi ca o sa inveti mult mai usor! big grin
Bafta! pa.pa 2)Sau poti sa citesti cate 2-3 enunturi iasr pe urma te opresti si iti pui singura intrebari sa vezi daca are vreun sens ce ai invatat...

de exemplu la chimie.Intr-un orbital pot exista maxim 2 electroni de spin opus...si pe urma te intrebi singura k si cum te-ar intreba doamna. Cati spini de sens opus poate contine un orbital? sau nah este o varianta.

Conteaza cum e invatata "memoria ta".

Asta a fost o idee...restul depinde de tine-daca te va ajuta!
Bafta 3)Un sfat mai practic ar fi sa subliniezi cuvintele cheie, sau sa-ti notezi undeva ideile principale. Daca le ai pe alea bine intiparite in minte, restul vine de la sine.