| MindExplode a întrebat:

Cum credeti care este cel mai fericit om din lume?

Răspuns Câştigător
| Valenttina a răspuns:

Buna! Eu cred ca cel mai fericit om din lume nu este acela care are faima, bani, este popular si asa mai departe.Sa fii fericit inseamna sa ai persoanele iubite aproape de tine, sa fiti toti sanatosi si sa traiesti bine.Nu spun ca persoanele sarace sunt mai fericite, deoarece in lipsa banilor vin certurile, neintelegerile...Sa fii fericit inseamna sa poti cere un sfat de la cineva cand ai nevoie, sa te poti baza pe cineva si sa stii ca poti avea incredere in persoane. Si sa revin la ce am spus : Poti sa fii cel mai bogat om din oras daca maine/poimaine te apuca o boala care nu poate fii tratata in totalitate! happy

7 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Pai daca zici ca e cel mai fericit, presupun ca e fericit...si fara creier.

| DarkBlood32 a răspuns:

Nu exista asa ceva.

| rutanklan a răspuns:

Mort

| Chio9 a răspuns:

Fericirea perfecta nu exista pe acest pamant; aceasta s-a zis de mult timp si de oameni foarte invatati; avem insa iluziunea, credinta si speranta. Aceste daruri divine compun pentru noi, aici pe pamanat, ceea ce numim fericire. – Nicolae Filimon

| IForgotMyNameAgain a răspuns:

Cel mai fericit om este acela care este implinithappy Si nu isi doreste nimic mai mult. Toti putem fi cei mai fericiti oameni din lumehappy...

| Liviucu a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

Asa este, trebuie doar sa-ti propui sa fii fericit ezitand certurile sau sa ridici tonul vocii. Restul vine de la sine...

| dragalasuul a răspuns:

Cel mai fericit om din din lume e cel care se distreaza cel mai bine!