| gingergirl1 a întrebat:

Cum e mai bine? Sa inveti dimineata sau dupa amiaza(la scoala)? Argumentati

15 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

E mai bine să înveţi dimineaţa. Pentru că vei avea mai mult timp liber.
Să spunem că înveţi dimineaţa de la 13. Orele se termină la 17-18 sau chiar mai târziu, mergi acasă, eşti obosit/ă şi mai stai în pat. Se face ora 20, şi îţi începe un film super tare, stai până când se termină, apoi adormi. Dimineaţa te trezeşti la 10, îţi faci repede temele, şi încerci să înveţi ceva dar nu reuşeşti să reţii nimic. Trebuie să pleci la şcoala, şi ziua se repetă la fel ca cea anterioară. Nu ai timp să faci nimic.
Însă dacă înveţi dimineaţă, orele se termină la 14-15. Ajungi acasă şi dormi o oră, îţi faci temele până pe la vreo 17, iar apoi ieşi o oră afară. La 18 eşti acasă, te uiţi la TV iar mai târziu te apuci de învăţat.

| Đϋffγ a răspuns:

Dimineata straight face

| DarkBlood32 a răspuns:

Eu zic ca dimineata. Iete ca acum fac cursurile dupa-amiaza. Incep cursurile la ora 14:00 si sunt acasa la ora 19. Deci dimineata e mai misto, ai mai mult timp liber.

| Niiiicu a răspuns:

Eu invat dupa amiaza fiind la scoala de dimineata, si este mult mai bine deoarece am timp sa ma odihnesc si sa imi limpezesc gandurile dupa o zi mai mult sau mai putin obositoarehappy

| gingergirl1 explică:

Aveti dreptate cu toti... Daca inveti dupa amiaza iti pierzi toata ziua..Chestia e ca nu stiu cui sa ii dau fundahappy

| Clauvdgg a răspuns:

Dimineata, pentru ca dupa masa si seara avem mult timp liber.

| strengaritzza a răspuns:

Dimineata in cazul in care esti de dupa-masa la scoala.

| KillerBunny1500 a răspuns:

Parerea mea este ca invatatul de dimineata este mai favorabil deoarece iti da posibilitatea sa nu pierzi intreaga zi. Dupa amiza este nasol mai ales iarna, cand vii tarziu pe intuneric, mananci si mai faci cateva chestii si te bagi in pat. Dupa tot timpul esti pe fuga dimineata. Doar pentru ca in general toti elevii mari sunt dupa amiza si poate te distrezi cu ei, asta nu face decat sa te distraga de la studii. Nu face greseala de a invata dupa miaza, nu iti va face bine deloc.

| MrKez a răspuns:

Dimineata, cand ai mintea curata, dar e nasol ca suntem si somnosori de multe ori si nu bagam mintea bine dimineata.

| hasseki a răspuns:

Dimineata prefer, deoarece iesi de la scoala pe la orele 2-3 ai mult mai mult timp de teme si in plus mai ai timp si sa iesi afara. Si mai ales ca ai mintea si mai limpede. Succes!

| stylemakeup a răspuns:

Din punctul meu de vedere, e mai bine dimineata happy. Pentru ca e mai greu de dupa-amiaza. Dimineata, te trezesti si teduci la scoala, vii acasa, mananci, si te apuci de teme. Dupa amiaza: dimineata te trezesti foarte dreveme, mananci, te apuci de teme, pleci la scoala, vii acasa, mananci si dormi. E mult mai obositor happy

| RadwRadw a răspuns:

Dimiiineataa! E de o mie de ori mai bine chiar daca trebuie sa te scoli devreme, vii de la scoala cam pe la 1 si ai tot restul zilei libere, fata de dupa masa cand dimineata esti pe fuga s-a iti faci temele si alte chesti si ziua o pierzi la scoala big grin. Sper ca te-am ajutat Funda?winking tongue

| florin3lel a răspuns:

Cel mai bine este dimineata pentru ca ai timp si de teme si mai iesi si pe afara dupamiaza nu prea ai timp
ca vi pe la 6 de la scoala

| AuroraHimilton a răspuns:

Dimineatza..deoarece esti plin de forte si ai puterea de a invata si timp de ati face temele... dupa amiaza esti obosit. extenuat. plus temele trebuie facute foarte tirziu...asta e parerea meawinking

| Procovanu_Petrica_1996 a răspuns:

Seara k in somn creierul tau prea informatia

Întrebări recente