| croissant a întrebat:

Cand e mai bine sa ne ducem la scoala de dimineata sau de dupa-amiaza? Argumentati raspunsul!

Răspuns Câştigător
| fLrYdzstr a răspuns:

Chiar daca obisnuiesc sa dorm mult.as vrea sa invat dimineata ca ajung acasa pe la 1, 2 depinde si apoi am toata ziua libera spre deosebire de dupa-amiaza cand stau majoritatea zilei la scoala. Deci Dimineatawinking

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Desi ador dormitul tarziu dimineata, si ma irita la maxim cand incepe scoala si trebuie iar sa ma scol de dimineata, scoala facuta dimineata este mult mai buna. De ce? Pentru ca pleci la 8 dimineata, si ajungi acasa pe la 2, 3 faci temele si ai ziua libera. Pe cand dupa amiaza, te duci pe la 12 si te intorci in jur de 6... faci temele ce timp iti mai ramane? Doar cel de dimineata pe care il petreci... dormind. [de obicei]

| deea89 a răspuns:

Eu am avut ore de dimineata, cel putin la liceu.La facultate am numai dupa masa sad Parerea mea...mult mai bine este sa ai ore de dimineata.Vii acasa mai devreme ai timp sa faci teme, sa iesi pe afara, sa te uiti la tv, etc. Eu vin seara acasa pe la 6-7 si nu mai am timp de nimica, mananc, ma schimb, ma mai plimb putin prin casa si a trecut timpul.Nasol ca de trebuie sa te trezesti de dimineata, dar aproape toata ziua o ai la dispozitie dupa ore sa faci ce vrei love struck

| ThePunisher a răspuns:

Din experienta mea, dimineata este cel mai bine. Ai energie mai multa si te concentrezi mai bine la scoala, iar dupa ce termini programul la pranz, iti ramane restul zilei la dispozitie. Atunci cand inveti dupa amiaza, te trezesti la 10, iti faci temele/inveti in scarba/graba, si fugi la scoala.

| alina_1226 a răspuns:

Pai...aman2 au avantaje si dezavanaje din punctul meu de vedere. Dimineata: pana te trezesti, dai amanare la alarma de 100 d ori.esti somnoroasa,abia dk ai timp sa te machezi sau sa vezi cum te imbraci... avantaju e ca ai timp toata ziua dupa scoala sa faci ce iti place,sa dormi etc. dupa-masa ai timp sa te mai relexezi, sa te machezi si sa nu adormi prin tranvai sau metrou laughing mie una chiiar dk urasc sa ma trezesc dimineata, imi convine mai mult ca am timp apoi sa fac ce vreau si ce imi place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimineataa pentru ca dupa aia ai toata seara libera! si e mult mai bine chiar dacaai pute sa dormi mai mult... :-))