| AnemonaP a întrebat:

Cum este sa ai mana in ghips?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Am avut mana in ghips si nu e bine, in primul rand te mananca si nu te poti scarpina (nu mereu) si nu ai voie sa iti soliciti mana trebuie sa o tii in sus cand dormi si nici o data in jos, sper ca te-am ajutat.

7 răspunsuri:
| Fundă25 a răspuns:

Buna!

Poate ca te va stresa raspunsul meu lung, dar eu ti`l ofer cu mare placere.
Acum 2-3 ani am avut si eu mana stanga in ghips. Cum? De, eram si eu mica, si nu stiam sa merg pe role, si am cam luat`o pe aratura [pe o portiune de nisip] si am ajuns jos. Iar de acolo, la spital.
Eu am avut mana in ghips de la degete, inclusiv o parte din ele, pana aproape de umar [era mana rupta, nu gluma; bine ca era fara tija #:-s]. Se spune ca atunci cand ai mana in ghips te "mananca". Pe mine nu ma "mancat" decat in primele 3-4 zile. Dupa aceea mi-a trecut.
Este un pic dificil, deoarece daca esti obisnuit sa scrii la tastatura cu amele maini, nu o vei putea folosi pe cea in ghips foarte mult, asa ca te vei misca destul de incet.
Apoi, la masa, nu mai e ca de obice, intr-o mana lingura/furculita iar in cealalta paine. Nu`i asa. Cate una pe rand. Nu poti cara greutati cu mana in ghips, nu trebuie sa faci nici un fel de sport.
Se spune ca trebuie sa tii mana sus, iar asta e total fals. Trebuie sa tii sus doar piciorul, daca este in ghips.
Apoi, cand te speli, nu mai poti efectua aceeasi treaba ca atunci cand aveai la dispozitie 2 maini. E mai dificil doar cu una. Tinand cont ca esti fata, cel mai greu iti va fi sa te speli la cap.
Dupa ce o sa iti dai jos ghipsul, te va durea mana. Eu atunci cand mi-am dat jos ghipsul, am lesinat blushing. Va trebuie sa te obisnuiesti iar cu doua maini, si de abia te obisnuisei cu una.

Intr`un fel e bine, deoarece primesti mai multa atentie din partea celorlalti. Dar este si rau, pentru ca. e rau.
Sper ca te-am ajutat.
O seara placuta!

| alexrot15 a răspuns:

Nu stiu da nici nu vreau

| 7lucian8 a răspuns:

Urit.imaginazati sau incearca sa faci totul cu o mana plus este si durerea iti vine sa te scarpini sub ghips si nu poti nu te poti spala.etc.

| Byuska a răspuns:

Naspa.depinde si cum o ai pusa in ghips.ai greu sa te imbraci sa te dezbraci sau daca ai dreapta in ghips ai greu sa scrii sa mananci si alte chesti.eu am avut mana in ghips.am stat cu ea in ghips cam o luna si ceva.dar eu nu am avut treaba am si mers cu bicicleta.m-am urcat si pe casa dupa pisicalaughing

| alexandru25 a răspuns:

Naspa nu poti sa o misti depinde daca o ai de sus de la umar pana la degete e si mai naspa eu am avut-o de la cot in jos iar cand mi-am dat jos ghipsu nu puteam sa misc mana

| Radu_Violleta_1984 a răspuns:

Eu am chiar acum mana in ghips si iti spun ca este plictisitor si este ciudat dar cel mai mult greu.Ii vezi pe altii cum fac anumite activitati gen cum inoata(spun asta pentru ca mie imi place foarte mult sa inot)si iti vine foarte greu.Deci mai bine nu te mai gandi la asta happy

| Alexandru_Cristian_1990 a răspuns:

E greu eu am mana in ghips